Opowieści Canterbury - perspektywa "Prologu żony z kąpieli"

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Geoffrey Chaucer Canterbury Opowieści - Perspektywy

Storyboard Text

  • Żona Bath, Alyson, była pięciokrotnie żonaty, a ona wyjaśnia, w jaki sposób sprawowała kontrolę nad większością tych małżeństw. Uważa, że ​​jest ekspertem w nędzy małżeństwa.
  • Używa biblijnych przykładów, w tym Kinga Salomona, aby pokazać, że tak wiele razy jest tak poślubione. Jest nawet podekscytowana spotkaniem ze swoim szóstym mężem.
  • Ona mówi, że chociaż Apostoł Paweł głosił znaczenie dziewictwa, ona wyraźnie wskazuje, że ktoś musi tworzyć więcej dziewic. Wszakże Bóg powiedział Adamowi i Ewie, aby byli owocni i rozmnożeni.
  • Piąte małżeństwo Alysona, Jankyn, było dla miłości, a nie pieniędzy. Daje mu wszystko i nic jej nie daje. Próbuje ją kontrolować, ponieważ jego młodszy wiek sprawia, że ​​jest niepewny.
  • Janekyn codziennie czyta do Alyson o niegodziwych żonach. W końcu staje się tak zirytowana, że ​​rozdrabnia książkę i uderza Janknę. Gwałci ją, powodując głuchotę w jednym uchu. Przywiozie go do niej, udając śmierć i uderza go ponownie.
  • Prowadzi to do rozejmu między nimi, a Jankyn daje Alysonowi całą moc w ich małżeństwie. Ona też sprawia, że ​​spala książkę. Ona zyskuje władzę nad jej godnością i małżeństwem.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art