Pięć Aktów Struktura Diagram Tempest

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Diagram Tempest / Pięć Praktyki

Storyboard Text

 • AKT 1: EKSPOZYCJA
 • Gra otwiera się z Gonzalo, Antonio i Alonso, którzy argumentują ze Stocznią i jego załogą, którzy są w panice w środku złej burzy na morzu. Łódka łamie się i załadowuje ludzi na wyspie. Burza była spowodowana przez Prospera, który od 12 lat praktykuje magię na wyspie, został wygnany z Mediolanu. Jest wspomagany przez jego nadprzyrodzonego asystenta Ariela. Caliban, syn złej czarownicy Sycorax, która uwięziła Ariela w drzewie, nienawidzi pracy dla Prospera.
 • AKT 3: SZCZYT
 • AKT 1: KONFLIKT
 • Prospero zorganizował rozbicie statku, aby zdobyć na wyspę swojego zdradzającego brata Antonio i króla Neapolu, Alonso. Ferdynand jest oddzielony od swojego ojca, Alonso i biegnie do Mirandy i Prospero. On i Miranda natychmiast zakochują się, co jest częścią planu Prospera, aby jego brat zauważył błąd jego dróg, ale Prospero musi udawać przeciwstawienie się związkowi początkowo.
 • AKT 4: UPADEK DZIAŁANIA
 • AKT 2: WZRASTAJĄCE DZIAŁANIE
 • Alonso, Antonio, Gonzalo i ich mężczyźni wędrują po wyspie. Alonso uważa, że ​​Ferdynand nie żyje. Ariel gra piosenkę, aby wszyscy, z wyjątkiem Antonio i Sebastian zasnął. Antonio stara się przekonać Sebastiana, aby zabił Alonso i przejął tron ​​Neapolu, ale Ariel budzi króla i Gonzalo w czasie. Tymczasem Caliban wchodzi do Stephano i Trinculo i początkowo uważa, że ​​są duchami Prospera, ale odkrywa, że ​​stracili żeglarzy. Rzuca się na ich łaskę i ślubuje, aby ich czcić jako bogów.
 • AKT 5: WYPOWIEDŹ
 • Miranda udaje się zobaczyć Ferdynanda i przyznać się do siebie, zgadzając się poślubić. Caliban przekonuje pijanego Stephano i Trinculo, że zabiją Prospera podczas snu i poślubią córkę. Prospero organizuje przyjęcie bankietu fantomowego i nagle zanika przed Alonso, Antonio, Sebastianem i Gonzolo. Ariel pojawia się jako harpia i oświadcza, że ​​mężczyźni zostali przywiezieni tutaj, aby zostać ukarani za to, co zrobili Prospero, zostawiając mężczyzn ze strachu.
 • Prospero daje błogosławieństwo za małżeństwo Ferdynanda i Mirandy i daje im wizję bogini Iris, Juno i Ceres. Stephano, Trinculo i Caliban podkradają się do sypialni Prospera, śmierdząc z bagna, którą Ariel wprowadził. Trinculo i Stephano rozpraszają się w pijanemu przez piękne ubrania, które im się wydaje, a protesty Calibana są niesłychane. Prospero i Ariel wchodzą z duchami przebranymi za psów i goni ich.
 • Prospero czuje się źle, jeśli chodzi o uwięzienie Alonso, Antonio, Sebastiana i Gonzolo i mówi Arielowi, aby wpuścił ich do miejsca, w którym wykonuje swoje ostatnie zaklęcia i ujawnia jego tożsamość. Alonso przeprasza, a Prospero ujawnia Ferdynanda i Mirandy, żyje i dobrze. Proponuje, aby wszyscy wrócili do Mediolanu. Uwolni Ariel z jego niewoli i rozbija zaklęcie, które wiąże go z Calibanem. Caliban zdaje sobie sprawę z błędów na jego drodze, a Prospero mu wybacza i marynarzy. Oni przygotowali łódź do żeglowania. Prospero prosi publiczność, aby uwolnił go z ich oklasków.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art