Plakat Schindlera Bio

Plakat Schindlera Bio

Storyboard Description

Uczniowie mogą stworzyć biografię Oskara Schindlera lub innych wpływowych postaci podczas Holokaustu.

Storyboard Text

  • Oskar Schindler
  • Oskar Schindler urodził się 28 kwietnia 1908 roku w dzisiejszych Czechach. Po ukończeniu szkoły średniej w 1924 r. Wykonywał dorywcze prace i sprzedawał maszyny rolnicze. Ożenił się z Emilie w 1928 roku w wieku 20 lat.
  • Schindler wstąpił do partii pro-nazistowskiej w 1935 roku i został szpiegiem niemieckiej armii. Wstąpił do partii nazistowskiej w 1939 roku. Otworzył fabrykę w Krakowie, w której około połowa jego pracowników była Żydami. W czasie II wojny światowej Schindler zatrudniał coraz więcej żydowskich robotników do ochrony przed obozami koncentracyjnymi i śmiercią. Przekupił i zapłacił miliony dolarów nazistowskim i niemieckim urzędnikom, aby ratować życie swoich żydowskich pracowników. W końcu zbankrutował.
  • Oskar Schindler stworzył wiele list, które zawierały nazwiska ponad 1000 żydowskich robotników. Twierdził, że jego żydowscy pracownicy są niezbędni dla jego fabryki, która produkuje niezbędne towary dla nazistów. Po zakończeniu wojny Schindler i jego żona uciekli, bo gdyby zostali, byliby prześladowani. Kiedy zmarł 9 października 1974 r., Został pochowany w Jerozolimie i uznany za Sprawiedliwego Poganina za swoje wysiłki, by uratować około 1200 Żydów podczas Holokaustu. W 1993 roku Steven Spielberg nakręcił film Lista Schindlera, który natychmiast stał się jednym z najważniejszych filmów do tej pory.
  • 1908-1974
  • „Kto ratuje jedno życie, ocal cały świat”.
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family