Rozszerzenie Terytorialne Stanów Zjednoczonych - Oryginalne Kolonie 13

Rozszerzenie Terytorialne Stanów Zjednoczonych - Oryginalne Kolonie 13
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Rozszerzenie terytorialne Stanów Zjednoczonych - oryginalne kolonie 13 - aby zrozumieć i postrzegać holistycznie historię ekspansji terytorialnej w Stanach Zjednoczonych, należy najpierw zbadać nabycie pierwszych 13 kolonii. Zdobyta po zwycięstwie w amerykańskiej rewolucji, oryginalne 13 kolonii służy jako podstawa nie tylko do Ameryki, ale także jej przyszłości. Tu rozwiną się pomysły ekspansji i pojęcia zmysłowego przeznaczenia. Uczniowie mogą używać przykładu modelu mody do wyjaśnienia i analizy podstawowych pojęć tematycznych otaczających kolonie, w tym przyczyny przejęcia, jej skutków, celów kolonialnych oraz kultury, która istniała.

Storyboard Text

  • PRZYCZYNY
  • RUCHOMOŚCI
  • Powstanie pierwotnych 13 kolonii wynika z rewolucji amerykańskiej. Gdy koloniści zaczęli podżegać do polityki brytyjskiej, zbuntowali się, kierując nie tylko własnym życiem, ale własnymi ziemiami. Był to pierwszy krok w Ameryce ostatecznej ekspansji w Ameryce Północnej.
  • CEL, POWÓD
  • ORYGINALNE 13 KOLONII
  • W wyniku rewolucji amerykańskiej koloniści przejęli kontrolę nad pierwotnymi 13 koloniami Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone doświadczyły skalistego starcia, gdyż ujednolicenie i prowadzenie rozległych kolonii okazało się trudne. Jednak z ambicją i determinacją, młody kraj ostatecznie ustabilizował się.
  • KULTURA
  • Uzyskanie kontroli nad 13 pierwotnymi koloniami było imperatywem dla kolonistów, którzy potrzebowali stabilności dla późniejszych pokoleń. Tereny były obfite i dawały wiele okazji. Ponadto terytorium ciągnęło się aż do Mississippi, przez rzekę Ohio, zapewniając kluczowe szlaki handlowe.
  • Kultura w koloniach była bardzo zróżnicowana. Każda kolonia miała różne religie, rasy i zwyczaje. Każda kolonia i region miały również różne cele gospodarcze: rolnictwo, drewno, rybołówstwo czy działalność gospodarcza. Każda kolonia miała ważną funkcję podczas początkowego założenia i utrzymania nowych Stanów Zjednoczonych. Ich kultura poruszałaby się wokół idei dalszej ekspansji i sukcesu.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art