Skandal w "Scarlet Letter" - Richard Nixon

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Skandal w Liście Szkarłatnym

Storyboard Text

  • Richard Nixon został wybrany na 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1969-1974. Był bezradnym antykomunistą, co pomogło zwiększyć jego popularność w tym czasie. Bezskutecznie uciekł z John F. Kennedy w 1960 roku, ale w końcu wygrał prezydencję w 1968 roku.
  • Początkowo Nixon był znany z zakończenia wojny w Wietnamie w 1973 r. I wojskowego poboru. To sprawiło, że był niezwykle popularny wśród ludzi, którzy "byli wojenni".
  • Nixon wygrał reelekcję w 1972 r., Głównie w wyniku pierwszego udanego księżycowego lądowania w 1969 r. I zakończenia projektu. Wydawało się, że jest nie do powstrzymania.
  • "R" dla "rezygnacji"
  • W czerwcu 1972 r. Włamanie do Demokratycznego Komitetu Narodowego Watergate Building w Waszyngtonie prowadziło członków komisji wyborczej Nixona. Próbowali uzyskać poufne informacje na temat DNC. Reporterzy, Bob Woodward i Carl Bernstein, przekazali informacje prasie po uzyskaniu informacji od informatora FBI.
  • Choć nadal nie wiadomo, czy Nixon miał uprzednio wstęp na włamanie, skandal przyćmił większość pracy w biurze. Wyrzucił pomocników, wydał kasety, które wydawały się doktrynalne, i ostatecznie przyznał, że wprowadził w błąd kraj w sprawie udziału Białego Domu w skandalu. Wygłosił przemowę rezygnacyjną na ogólnokrajowej publiczności w telewizji.
  • Podczas gdy Richard Nixon robił wiele ważnych rzeczy dla kraju, jego rola w cover-up of Watergate Scandal ostatecznie przyćmiła spuścizna, którą próbował założyć. Daję mu list "R" za "rezygnację", ponieważ zawsze będzie on znany jako jedyny prezydent USA, który zrezygnuje z funkcji.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art