Symbole, Motywy i Motywy w Tysiącu Wspaniałych Słońca

Symbole, Motywy i Motywy w Tysiącu Wspaniałych Słońca
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Symbole w Tysiącu Splendid Suns - Symbole, Motywy i Motywy w Thousand Splendid Suns

Storyboard Text

  • AKCEPTACJA
  • PRZYKŁAD
  • PINOKIO
  • Tytuł opiera się na wierszu poety Saib Tabriziego "Kabul". W wierszach 15-16 Tabrizi pisze: "Nie można było liczyć księżyców, które migotały na jej dachach / I tysiące wspaniałych słońca, które kryją się za murem". Jego wiersz jest Pieśń o miłości do miasta Kabul, to samo miasto, w którym Laila i Mariam tworzą więzy, a miasto, które zniszczyło wojnę, ciągnie Lailę, aby pomóc odbudować. To jest miejsce strachu przed talibami, ale później staje się symbolem nadziei na nowy początek dla Afganistanu.
  • W 15 urodzinach Mariam postanawia, że ​​chce, aby Jalil zabrał ją, aby zobaczyć Pinocchio. To pragnienie zmienia atmosferę między nimi, ponieważ Mariam zdaje sobie sprawę z tego, że jego tygodniowe wizyty to wszystko, co będzie z niego jako ojciec. Wstydzi się jej. Później Jalil czeka na zewnątrz domu Mariam w Kabulu, ale ona nie chce go zobaczyć. Laila później otrzymuje to, co próbował dać Mariamowi od syna Mullah Faizullah: pudełko z listem przeprosin, pieniądze i kopię filmu Pinocchio.
  • HERBATA CHAI
  • BAMIYAN BUDDHA
  • Mariam zaczyna widzieć Lailę w nowym świetle, kiedy interweniuje podczas bicia Rasheeda Mariam. Mariam mówi, że nikt się przed nią nie wstał, zanim Laila zrobi to dla niej. Ich rozejm prowadzi Lailę, aby zapytała Mariam, żeby poszedł na zewnątrz, aby podarować sobie butelkę chai. Podczas gdy Mariam nalega, aby pracowała, więc nie może zostać na długo, jedna kubek zmieni się w trzy, dopóki Rasheed krzyczy Laili, że Aziza płacze i obie kobiety wymieniają się wiedzą. Nie byli już wrogami.
  • Buddowie byli kiedyś częścią prosperującego centrum buddyjskiego. Są one wyryte na zboczu, a za nimi tysiące jaskiń. Tutaj, Laila widzi miłość, którą Babi ma dla Mammy, pomimo jej samolubstwa i gniewu w Babi za "brak przekonań". Babi myśli o tym, żeby przeprowadzić się do Ameryki i upewnić się, że Laila nadal ma dobrą edukację, ale wie, że nigdy nie opuszcza Mammy, a Mammy nigdy nie opuszcza Kabulu. Buddy zostały zniszczone przez talibów w 2001 roku.

Image Attributions

More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art