Te Zimowe Niedziele Wybór Wyrazu

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Te zimowe niedziele Robert Hayden Word Choice - nauczanie wierszy i analiz wierszy

Storyboard Text

  • DYKCJA
  • URZĄDZENIA DŹWIĘKOWE
  • Ojciec mówcy "wstał i ruszył" codziennie. Okropne, uproszczone sformułowanie pomaga charakteryzować ojca jako prostego robotnika w kraju. Pracuje z rękami i może mieć ograniczoną edukację.
  • Wiersz zawiera kilka przypadków aliteracji w frazach, takich jak "zimno niebieskie" i "bańki pożarowe". Powtarzanie dźwięków "b" wskazuje na zimno. Przywołuje dźwięk zimowego wiatru, drżenie warg i wyraz "brrrr".
  • Głośnik sam używa łagodniejszej litery, aby wyjaśnić, że "wzbiera się i ubierasz" Wyrafinowane czasowniki "wzrasta" i "sukienka" sugerują różnicę między synem a ojcem. Syn wydaje się bardziej wykształcony i najprawdopodobniej nie polega na ciężkiej pracy, aby utrzymać się.
  • Dalsze aliterowanie słowami takimi jak "ubrania", "zimne", "pęknięte", "wezwania", "przewlekłe" echa, rozbijające się i łamiące wymówki. Alliteratywny "c" naśladuje dźwięk pęknięć lodowych lub zimnych tabliczek, zatrzaskujących się i skrzypiących. Te niepokojące dźwięki zwracają uwagę na zimne życie rodzinne i przepaść między nim a jego ojcem.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art