Tematy, symbole i motywy w "żółtej kartce"

Tematy, symbole i motywy w "żółtej kartce"
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Motywy Żółte Tapety, Symbole i Motywy

Storyboard Text

  • Żółta Tapeta i Wzór
  • PRZYKŁAD
  • PAMIĘTNIK
  • Tapeta ostatecznie symbolizuje uwięzioną kobietę w narratorze, który jest naprawdę chory i potrzebuje pomocy, ale jest odczuwany jako słaby i nerwowy przez męskich lekarzy. W końcu tapeta uosabia jej załamanie psychiczne, gdy narrator w końcu uwalnia kobietę za tapetę, a jej świadomość łączy się z wyobrażoną kobietą. W jej awarii narrator wreszcie znajduje wolność.
  • Ukryty pamiętnik, który prowadzi narrator, staje się źródłem swobody myślenia i ekspresji dla narratora, który został poinformowany, aby nawet nie pomyśleć o jej stanie z obawy przed zbyt dużym opanowaniem swojego umysłu. Jest to miejsce, w którym potrafi wyrazić swoje obawy, poczucie winy i niechęć wobec męża i lekarzy do leczenia, które nie czyni tego lepiej, ale gorzej. Jest to również miejsce, w którym potrafi wyrazić swoją frustrację w jej izolacji od rodziny i przyjaciół.
  • JASNO I CIEMNO
  • Narrator skupia się na różnicach, które widzi i doświadcza w ciągu dnia iw świetle księżyca. Jest tak, jak słońce przemieszcza się po pokoju, w którym narrator widzi zmiany we wzorach na tapecie. W świetle księżyca wzór staje się jak barki, ukrywając uwięzioną kobietę. Za dnia kobieta stojąca jest podupadana i cicha, podobnie jak narrator; Ale w nocy obudzi się i potrząsa barami, aby uciec, podobnie jak wewnętrzne zamieszanie i choroba narratora.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art