Tematy, Symbole i Motywy w Harrison Bergeron

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Motywy, Symbole i Motywy Harrison Bergeron

Storyboard Text

  • TRUDNOŚCI
  • PRZYKŁAD
  • BALETNICY
  • Zdaniem rządu, utrudnienia przypisane są ludziom, którzy przekraczają próg "normalnego". Uwarunkowania utrwalają ideę "identyczności", a ci, którzy nie zgadzają się z tym ideałem, są poważnie karani przez rząd. Uwarunkowania zapewniają pewien poczucie bezpieczeństwa, w którym ludzie nie muszą już konkurować, myśleć ani czuć, pozwalając rządowi pozostać pod kontrolą.
  • Baletnicy mają różne przeszkody, w tym użycie masek, aby ukryć różnice. George patrzy na baletnice i przychodzi do niego, że być może nie powinny być niepełnosprawne ... są tak niezgrabne i utrudnione przez ich utrudnienia, że ​​umysł George'a instynktownie rozumie, że coś nie jest właściwe. Jednak zanim taka zdradziecka myśl może się zatrzymać, zostaje przerwany przez hałas nadajnika radiowego. Jego chwila wolnej myśli jest stłumiona przez tych, którzy są odpowiedzialni.
  • TELEWIZJA
  • Jest to maszyna propagandowa rządu, która wykorzystuje możliwość malowania zdolności Harrisona jako zagrożenia dla ludności. Hazel, po obejrzeniu zabójstwa syna w telewizji na żywo, nie potrafi sobie przypomnieć, dlaczego tak się zdenerwowała. Jest zmieszana przez zaciemniony ekran i wie, że coś, co widziała w telewizorze, była smutna. Wydaje się, że nie zdaje sobie sprawę, że to, co widziała, było prawdziwym doświadczeniem, pokazując kontrolę nad tym, że telewizja ma całe życie i umysł.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art