Tematy, Symbole i Motywy w Kolorze Purpurowym

Tematy, Symbole i Motywy w Kolorze Purpurowym
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Motywy Purple Purple, Symbole i Motywy

Storyboard Text

  • KOBIETY
  • PRZYKŁAD
  • MUZYKA I ŚPIEW
  • Kobiety z powieści spędzają wiele czasu na nawigacji do zasad mężczyzn. Celie musi tiptować wokół swojego ojczyma i Alberta; Sofia została spuszczona przez Harpo, ponieważ nie zgodzi się; Shug broni wszystkich norm, zostawiając dzieci i śpiewając swoją karierę i szczęście; Nettie musi znaleźć równowagę w plemieniu Olinka jako kobietę, która nie jest żoną Samuela, a nie matką dziecka. Kobiety plemienia Olinka tworzą prawdziwą wspólnotę ze sobą nawzajem i tylko pogrążają swoich mężów.
  • Kariera śpiewu Shug nadaje jej stylu życia. Jej piosenka o Celie łączy je i sprawia, że ​​Celie czuje, że jest warta czegoś od razu. Squeak, czy Mary Agnes, odkrywa własną tożsamość, niezależnie od Harpo, śpiewając. Nettie zauważa, że ​​kobiety pracujące w Afryce śpiewają nawet po ciężkim dniu pracy - być może dlatego, że są zbyt zmęczeni, aby zrobić coś innego. Jest to sposób na życie, wspólnotę, tożsamość i źródło siły i pokrewieństwa dla wielu osób w powieści.
  • KOLOR FIOLETOWY
  • LISTY
  • Shug mówi Celie, że Bóg cieszy się nim, gdy ludzie się bawią. Choć chrześcijanie zwykle wskazują, że poświęcają swoje życie, aby go usatysfakcjonować, Bóg też lubi nas zadowolić. Mówi, że uważa, że ​​to prawdopodobnie złość Boga, jeśli chodzimy po kolorze fioletowym w polu i zignorujcie go - to jest piękno, które postawił tutaj dla ludzi, aby cieszyć się, a więc powinniśmy. W ten sam sposób oddając się szczęściu z jej relacji z Shug, Celie odkrywa piękno i łączy się z duchem Boga.
  • Litery to linia życia między Celie a otaczającym ją światem, a także między Celie i Nettie. Trzyma ich relacje żyjące i ujawnia, jak pozostały wierne sobie nawzajem, pomimo dystansu i czasu. Celie celuje poprzez pisanie jej myśli na papierze, aby zrozumieć jej życie, tak jak jest; W ten sam sposób Nettie ma również cel, aktualizując Celie na własne samopoczucie i swoje dzieci, a także edukując Celie o Afryce, Olince i historii.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art