Wykres Akcji dla Opowieści o Dwóch Miastach

Wykres Akcji dla Opowieści o Dwóch Miastach
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Opowieść o Dwóch Miastach Streszczenie Wykresu

Storyboard Text

 • EKSPOZYCJA
 • KONFLIKT
 • WZROST AKCJI
 • W 1775 roku pan Lorry, londyński bankier, spotyka kobietę o imieniu Lucie Manette, która zabiera ją do ojca, francuskiego lekarza, który po 18 latach został zwolniony z więzienia. Powieść przemieszcza się do 1780 r., Gdy mężczyzna o imieniu Charles Darnay jest próbowany za zdradę. Lucie i Lorry są jednocześnie świadkami ścigania, ale kiedy adwokat obronny Stryver wskazuje na silne podobieństwo między jego asystentem Sydney Cartonem a Darnay, jury przyznaje Darnayowi uzasadnione wątpliwości.
 • PUNKT KULMINACYJNY
 • Darnay i Lucie szybko zakochują się w sobie, a on się do Dr. Manette. Darnay jednak nie jest tym, kim mówi, że jest: jest on w istocie francuskim szlachcicem, synem Marquis Saint Evrémonde, ale on wyrzekł się swojego imienia rodziny. Podczas gdy Darnay buduje rodzinę i dom w Anglii z Lucie, francuscy chłopi nadal buntują się. W szczególności buntownicy są właścicielami winiarstwa Saint Antoine, Ernest i Madame Defarge.
 • SPADAJĄCE DZIAŁANIE
 • 14 lipca 1789 r. Rewolucjoniści burzą twierdzę Bastylii. Defarge trafia do celi, w której trzymano Dr. Manette'a i szuka czegoś. Wkrótce marszałek zamarza, a chłopi aresztują Monsieur Gabelle, podatnika i dozorca. Pisze do Darnaya, prosząc o pomoc. Darnay decyduje się na powrót do Francji w tajemnicy, aby nie martwić Lucie.
 • ROZKŁAD
 • Darnay zostaje aresztowany we Francji i uwięziony w La Force. Rewolucjoniści dowiedzieli się, że jest w rzeczywistości Marquis Saint Evrémonde. Lucie i Dr. Manette przybywają i odwiedzają pana Lorry w miejscu Tellsona. Dr Manette jest męczennikiem za przyczynę ze względu na swój czas w Bastille. Używa tego, aby wyprowadzić Charliego z więzienia, ale pozostaje tam na kolejny rok i trzy miesiące. Jest on uniewinniony z jego zarzutów, ale zostaje szybko aresztowany, zanim będzie mógł wrócić do Anglii.
 • Panna Pross i Jerry Cruncher spotykają brat Miss Prossa, Salomona, który idzie teraz przez Johna Barsada. Sydney Carton pojawia się i blackmails Barsad pomaga mu wejść, aby zobaczyć Charles w więzieniu. Wie, że Roger Cly wciąż żyje i że Barsad szpieguje zarówno dla rewolucjonistów, jak i dla rządu angielskiego. W następnym procesie Charles zostaje skazany na śmierć, ponieważ jego ojciec i wuj zgwałcili siostrę Madame Defarge i zabili jej szwagier i brata.
 • Dr Manette został poproszony o ratowanie siostry Madame Defarge i słyszy historię, więc napisał list do ministra stanu w sprawie zbrodni Marquisa. Został uwięziony. Madame Defarge próbuje zabić Lucie i córkę, ale zostaje zastrzelona przez Miss Pross. Tymczasem, tuż przed karą Charlesa Carton narkotykuje go i zmienia miejsca z Karolem, poświęcając swoje życie zamiast tego, w końcu odkrywając poczucie celu w swoim życiu.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art