Wykres Wiersza dla Kite Runnera

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Podsumowanie Kite Runner - Wykres Kite Runner

Storyboard Text

 • EKSPOZYCJA
 • KONFLIKT
 • WZROST AKCJI
 • Powieść zaczyna się w 2001 roku, a Amir nawiązuje połączenie telefoniczne, które otrzymał od przyjaciółki swojego ojca, Rahima Chana. Przypomina coś, co wydarzyło się w 1975 roku, kiedy mieszkał w Afganistanie z ojcem, jego sługą Ali i synem Ali'a, Hassanem. Ali i Hassan to Hazaras, a Amir jest Pasztunem. Baba, ojciec Amir, jest dobrym biznesmenem, a Amir nigdy nie czuje się tak, jakby mógł spełnić jego oczekiwania Baba. Widzi nadchodzący turniej latawca jako szansę, aby Baba dumnie.
 • PUNKT KULMINACYJNY
 • Hassan jest najlepszym biegaczem latawiec w Kabulu i jest lojalny wobec Amir. Amir jest lekko zazdrosny o atlety sportowe Hassana i jego dobroć dla ojca. Amir lubi czytać i pisać, ale Baba nie ma cierpliwości na takie rzeczy. Amir wygrywa turniej, a Hassan idzie na ostatni latawiec. Kiedy Amir szuka go, szuka go w zaułku z Assef, miejscowym bully, który idolizuje Hitlera. Obserwuje, jak Assef gwałci Hassana, ale bał się interweniować.
 • SPADAJĄCE DZIAŁANIE
 • Amir jest wstydziony, że nie pomaga Hassanowi i unika go. Ostatecznie rusza za kradzież, a gdy Baba mu wybacza, Ali i Hassan odchodzą. W 1981 roku Baba i Amir uciekali z Kalifornii w Afganistanie, gdzie Baba pracuje w stacji benzynowej. Amir ukończył szkołę średnią, poznał i żeniła Soraya, córkę byłego potężnego generała. Baba umiera na raka płuc, Amir staje się pisarzem, a Amir i Soraya odkrywają, że nie mogą mieć dzieci.
 • ROZKŁAD
 • W czerwcu 2001 r. Amir odbiera telefon od Rahim Khan, mówiąc mu, że istnieje sposób, aby być dobrym. Amir powraca do Afganistanu, aby odkryć, że Hassan miał syna, który zostaje osierocony po tym jak Hassan i jego żona zginęli. Dowiaduje się również, że Hassan jest synem Baba, jego pół-bratem. Sohrab został zabrany przez Assefa, który jest obecnie urzędnikiem talibów i jest znęcany seksualnie. Amir zmaga się z Assefem, który bije go z wściekłością, dopóki nie zostanie uratowany, kiedy Sohrab strzela Assef w oczy z jego progiem.
 • Amir ucieka z Sohrabem, ale Amir jest ciężko ranny. Farid zabiera go do szpitala w Peszawarze. Początkowo Rahim Khan powiedział Amirowi, że jest para, która prowadziła sierociniec w Peshawar, który zadbałby o Sohrab, ale wkrótce odkryje, że żadna para nie istnieje. Rahim Khan był w złym stanie zdrowia i prawdopodobnie zmarł. Amir zabiera Sohrab do Isalamabad, gdzie dowiaduje się, że Sohrab zostaje wycofany i boi się porzucenia.
 • Amir i Soraya zgadzają się przywozić Sohrab do Ameryki, ale są one stonewalled przez amerykańską ambasadę, ponieważ nie ma sposobu, aby udowodnić Sohrab jest sierota. Amir mówi Sohrabowi, że może musiał wrócić do sierocińca, a Sohrab próbuje popełnić samobójstwo. Amir odnalazła drogę, aby dostać się z powrotem do USA. Przybywają do Kalifornii, a Sohrab milczy, dopóki nie pójdą latać latawce. Amir oferuje uruchomić latawiec Sohrab, "tysiąc razy", powtarzając mu słowa Hassana.
More Storyboards By pl-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art