Home Page
Resources
Pricing
Create a Storyboard
Search
Money Worksheet Completed Example
Create a Storyboard
Copy this Storyboard
PLAY SLIDESHOW
READ TO ME
CREATE A STORYBOARD!
Copy
Storyboard Text
3. The jacket costs $15. Do you have enough money to buy it?
1. The water bottle costs $0.79. Do you have enough money to buy it?
Name Date
Answer:
Answer:
Can I Buy This?
Directions: Look at the items and the amount of money you have. Write down whether or not you have enough money to make the purchase.
Answer:
2. The apple costs $1.29. Do you have enough money to buy it?
4. The backpack costs $34.89. Do you have enough money to buy it?
Answer:
Over
30 Million
Storyboards Created
No Downloads, No Credit Card, and No Login Needed to Try!