Alegória v Dr. Jekyll a pán Hyde

Alegória v Dr. Jekyll a pán Hyde
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Alegorické príklady v doktoroch Jekyll a Mr. Hyde Storyboard

Storyboard Text

 • DVERE
 • KNIHA
 • ALEGORICKÝ VÝZNAM
 • EDWARD HYDE
 • Podivné dvere, ktoré vedú z zadnej časti domu Dr. Dr. Jekyla, vyčnievajú pod zvláštnym uhlom. Je tmavá a nie je zvonček ani klopadlo. Samotná budova vyzerá zanedbateľne a sordidne. Vyzerá to na mieste v upscale štvrti, pretože vyzerá to, že to bolo kedysi miesto, kde obyčajní ľudia zvykli visieť.
 • Samotné dvere sú prostriedkom na to, aby Hyde vstúpil do neďalekej rezidencie Jekyll. Dáva Jekylovi konečnú slobodu, aby prijal svoje vnútorné zlo a slobodu. Pre ľudí viktoriánskej éry tieto dvere (a ich kľúč) predstavujú slobodu, ktorú by sami mohli mať, ak by mohli priniesť ďalšiu identitu. Nebudú musieť byť nikoho zodpovední a budú môcť zažiť "hriechy" života bez viny.
 • Edward Hyde je malý muž so šnúrnymi chlpatými rukami a takmer deformovaný pohľad na jeho tvár, dokonca bez zjavnej deformity. On udeľuje horor aj nenávisť do srdca a najhlbšej hĺbky ľudských duší, keď ho vidia. Robí ľudí, aby ho chce zavraždiť, pretože je tak odpudzujúci.
 • Vo viktoriánskej dobe je Edward Hyde konečnou slobodou. Je schopný zažiť tabu a odhodiť si reputáciu. Pre moderných čitateľov je Hyde id, ako to vysvetľuje Freud: inštinkt, ktorý je vždy super-ego potlačovaný. Hyde je temná strana ľudskej prirodzenosti, ktorú každý deň kontrolujeme, a niekedy sa pýtame, aké by bolo nechať sa uvoľniť. Niektorí tiež tvrdili, že Jekylov neschopnosť ovládnuť svoju túžbu stať sa Hyde odráža boj o závislosť.
 • DR. HENRY JEKYLL
 • Jekyll je uznávaným mužom v Londýne: veľmi bohatý a veľmi brilantný. Jeho práca v oblasti vedy bola už niekoľko rokov, až kým sa nezačal ponoriť do pokusov o ľudskej prežitie. Jeho túžba udržať si povesť a strach z trestu za jeho skutky ho vyzýva, aby sa pokúsil udržať Hyde pod kontrolou. Má radosť z toho, že je drahým priateľom a doktorom, ale nakoniec sa nudí jeho povinnosti. Pokušenia konečného opustenia sú príliš veľké.
 • Jekyll je viktoriánsky muž: dobre-významný, oddaný svojej práci, plniac svoje povinnosti, dobre rešpektované vo svojej komunite. Je to muž, ktorý mnohí usilujú o to, aby žili dobrý život s relatívne malými veľkými prerušeniami. Je však tiež konfliktným mužom, ktorý pravidelne zápasí s druhou stranou, o ktorej vie, že sa nachádza vnútri. Pre moderných čitateľov je človek, ktorého chceme byť, ale môžeme si tiež uvedomiť jeho konflikt nudy.

Image Attributions

More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art