Americká Územná Expanzia - Pôvodná 13 Kolónií

Americká Územná Expanzia - Pôvodná 13 Kolónií
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Americká územná expanzia - pôvodné 13 kolónie - Aby sme pochopili a holisticky vnímajú históriu územnej expanzie v Spojených štátoch, treba najskôr preskúmať získanie pôvodných 13 kolónií. Získané po víťazstve v Americkej revolúcii, pôvodné 13 kolónií slúžia ako základ nielen pre Ameriku, ale aj pre jej budúcnosť. Tu sa čoskoro objavia myšlienky rozšírenia a predstavy o zjavnom osude. Študenti môžu použiť príklad modelu frayerov, aby vysvetlili a analyzovali základné tematické pojmy okolo kolónií vrátane príčiny akvizície, jej účinkov, účelu kolónií a kultúry, ktorá tu existovala.

Storyboard Text

  • PRÍČINY
  • ÚČINKY
  • Tvorba pôvodných 13 kolónií pochádza z americkej revolúcie. Keď sa kolonisti dostali do popredia britskej politiky, vzbúrili sa a snažili sa ovládať nielen svoj vlastný život, ale aj vlastnú krajinu. Bol to prvý krok v americkej koncovej expanzii po celej Severnej Amerike.
  • ÚČEL
  • PÔVODNÝCH 13 KOLÓNIÍ
  • V dôsledku americkej revolúcie zabezpečili kolonisti kontrolu nad pôvodnými 13 kolónikami Spojených štátov. Spojené štáty zažili skalnatý štart, keďže zjednotenie a prevádzkovanie nesmierne odlišných kolónií bolo ťažké. Avšak s ambíciami a odhodlaním sa mladá krajina nakoniec sama utvorila.
  • KULTÚRA
  • Získanie kontroly nad 13 pôvodnými kolóniami bolo nevyhnutné pre kolonistov, ktorí chcú stabilitu pre neskoršie generácie. Pôda bola bohatá a poskytla veľa príležitostí. Okrem toho sa územie natiahlo až do Mississippi cez rieku Ohio a poskytuje kľúčové obchodné cesty.
  • Kultúra v kolóniách sa značne líšila. Každá kolónia mala rôzne náboženstvá, rasy a zvyky. Každá kolónia a región mali aj iné hospodárske účely: poľnohospodárstvo, drevo, rybolov alebo podnikanie. Každá kolónia mala dôležitú funkciu pri pôvodnom založení a údržbe nových Spojených štátov. Ich kultúra by sa zhromaždila okolo myšlienky ďalšieho rozširovania a úspechu.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art