Canterburské príbehy - Perspektíva v "Protokole manželky v kúpeľoch"

Canterburské príbehy - Perspektíva v "Protokole manželky v kúpeľoch"
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Geoffrey Chaucer Príbehy Canterbury - Perspektíva

Storyboard Text

  • Manželka z Bath, Alyson, bola päťkrát ženatá a vysvetľuje, ako ovládla väčšinu týchto manželstiev. Vyzerá ako odborník na strachy manželstva.
  • Používa biblické príklady, vrátane kráľa Šalamúna, aby ukázala, že toľkokrát je ženatý, je to pozitívna vec. Je dokonca nadšená, že sa stretne s jej šiestym manželom.
  • Hovorí, že zatiaľ čo apoštol Pavol hlásal dôležitosť panenstva, elegantne poukazuje na to, že niekto potrebuje vytvoriť viac panien. Boh napokon povedal Adamovi a Eve, aby boli plodné a množili sa.
  • Alysonovo piaté manželstvo, pre Jankyn, bolo pre lásku a nie pre peniaze. Dáva mu všetko a nedáva nič. Snaží sa ju ovládnuť, pretože jeho mladší vek ho robí neistým.
  • Janekyn každý večer čítá Alysonovi o zlých manželkách. Nakoniec sa tak zlobí, že rozdrví knihu a uškŕňa Jankyn. Udeľuje ju späť, čo spôsobuje, že je hluchá do jedného ucha. Priťahuje ho k nej, predstiera, že zomiera, a znova ho udrie.
  • Toto vedie k priznaniu medzi týmito dvoma a Jankyn dáva Alysonu všetku moc v ich manželstve. Taktiež spôsobuje, že ho spáli knihu. Nadväzuje svoju dôstojnosť a jej manželstvo.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art