Diagram Grafu pre Bežec Draka

Diagram Grafu pre Bežec Draka
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Kite Runner Summaries - Kite Runner Obrázok Schémy

Storyboard Text

 • EXPOZÍCIE
 • KONFLIKT
 • STÚPAJÚCA AKCIA
 • Román sa začína v roku 2001 a Amir poukazuje na telefonát, ktorý dostal od svojho otca priateľa Rahim Khan. Spomína na niečo, čo sa stalo v roku 1975, keď žil v Afganistane so svojim otcom, otcom služobníkom Aliom a Aliovým synom Hassanom. Ali a Hassan sú Hazaras a Amir je Pashtun. Baba, Amirov otec, je úspešný obchodník a Amir sa nikdy nedokáže cítiť, ako by mohol žiť podľa očakávania Baby. On vidí blížiace sa kite turnaj ako šanca, aby Baba hrdý.
 • VYVRCHOLENIE
 • Hassan je najlepší kubický bežca v Kábule a je Amirom lojálny. Amir je trochu žiarlivý voči Hassanovým atletickým schopnostiam a láskavosti jeho otca k nemu. Amir rád číta a píše, ale Baba nemá takéto veci trpezlivosť. Amir vyhráva turnaj a Hassan ide do finálneho draka. Keď ho Amir hľadá, nájde ho v uličke s Assefom, miestnym tíkom, ktorý modlí Hitlera. Sleduje, ako Assef znásilnil Hassan, ale je príliš strach zasiahnuť.
 • KLESAJÚCA AKCIA
 • Amir sa hanbí, že nepomáhal Hassanovi a vyhýba sa mu. Nakoniec ho postaví za to, že ho ukradne, a zatiaľ čo ho Baba odpúšťa, Ali a Hassan odchádzajú. V roku 1981 Baba a Amir utiekli z bojov v Afganistane v Kalifornii, kde Baba pracuje na čerpacej stanici. Amir absolvuje strednú školu a stretne sa a oženil sa so Soraya, dcérou bývalého mocného generála. Baba zomiera rakovinu pľúc, Amir sa stane spisovateľom a Amir a Soraya zistia, že nemôžu mať deti.
 • REZOLÚCIA
 • V júni 2001 dostal Amir výzvu od Rahima Khana, aby mu povedal, že existuje spôsob, ako sa znova stať dobrým. Amir sa vracia do Afganistanu, aby zistil, že Hassan má syna, ktorý je teraz osirelé po tom, čo Hassan a jeho manželka boli zabití. Tiež sa dozvie, že Hassan je Baba syn, jeho brat. Sohrab prijal Assef, ktorý je teraz Talibanským úradníkom a je sexuálne zneužívaný. Amir konfrontuje Assefa, ktorý ho zlomyseľne bije, kým nie je spasený, keď Sohrab strieľa Assefa do oka s jeho prachom.
 • Amir unikne so Sohrabom, ale Amir je zranený. Farid ho prináša do nemocnice v Pešávare. Spočiatku Rahim Khan povedal Amirovi, že tam bol pár, ktorý spravoval sirotinca v Pešávare, ktorý by sa staral o Sohrab, ale on čoskoro zistí, že žiadny pár nikdy neexistoval. Rahim Khan bol v zlom zdravotnom stave a zrejme zomrel. Amir odvezol Sohraba do Isalamabadu, kde zistil, že Sohrab je odňatý a bojí sa opustiť.
 • Amir a Soraya sa dohodli, že prinesú Sohraba do Ameriky, ale americkému veľvyslanectvu sú kameňolom, pretože neexistuje spôsob, ako dokázať, že Sohrab je sirota. Amir povie Sohrabovi, že sa môže vrátiť do sirotinca a Sohrab sa pokúša spáchať samovraždu. Amir nájde spôsob, ako ho dostať späť do USA. Prichádzajú do Kalifornie a Sohrab mlčí, až kým nebudú jeden deň lietať. Amir ponúka na spustenie Sohrabovho draka "tisíckrát viac," a odzniesol ho Hassanov vlastné slová.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art