Dr. Jekyll a pán Hyde Literárny Konflikt

Dr. Jekyll a pán Hyde Literárny Konflikt
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Dr. Jekyll a pán Hyde Literárny konflikt človek vs človek, človek vs seba, človek vs spoločnosť

Storyboard Text

  • MAN vs MAN
  • MAN vs SELF
  • MAN vs SPOLOČNOSŤ
  • Ó Bože! Ó Bože!
  • Dr Jekyll sa bojí tým, že sa Hyde objavil v priebehu noci bez potreby lektvaru. Cíti, že potrebuje vybrať, a tak ho potlačil. Keď sa nakoniec vráti a znova ho prebudí, Hyde sa stala nekontrolovateľným monštrom. Je tak nahnevaný, že je tak dlho zadržiavaný, že vraždí sir Carewovi, že je príjemný. Jekyll je vydesený Hydeom a skutočne ho vidí ako samostatnú entitu od seba.
  • Henry Jekyll sa narodil do šťastia, bol dobrý a rešpektovaný a mal záruku čestnej a význačnej budúcnosti. Avšak nestačilo mu to. Trápi "nepravidelnosti", ktoré mu dávajú "morbidný pocit hanby". Hľadá spôsob, ako prežiť obidve tieto stránky svojej identity bez toho, aby poškodil jeho povesť, čo ho vedie k neetickým pokusom, ktoré prinášajú Hyde.
  • Dr. Jekyllove neetické pokusy ho pred mnohými rokmi viedli k oddeleniu svojho vzťahu s Dr. Lanyonom, pretože Lanyon neschváli. Jekylova nebezpečná cesta neetického experimentovania ho postavila do rozporu s celou vedeckou komunitou. Tieto experimenty, akonáhle sa zmení na Hyde, ho takisto nesúhlasia so svojimi priateľmi, ktorí nikdy nemajú vedieť, že ide proti viktoriánskej dobrej viere a reputácii, aby splnil svoje potreby zlosti.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art