Fakty o Hinduizme

Fakty o Hinduizme

Storyboard Description

Študenti môžu ilustrovať dôležité fakty o hinduizme, ako sú symboly, vodcovia, bohovia a ďalšie!

Storyboard Text

 • Hindus actually only believe in one God, Brahman, the eternal origin who is the cause and foundation of all existence. The gods of the Hindu faith represent different forms of Brahman. These gods are sent to help people find the universal God (Brahman). Most Hindus have a personal god or godess such as Shiva, Krishna or Lakshmi to whom they pray regularly. The three most important Hindu gods (forms of Brahman) are: Brahma - known as the Creator. Vishnu - Known as the Preserver Shiva (Siva)- known as the Destroyer. Other Hindu gods include: Saraswathi - Goddess of Wisdom - Wife of Lord Brahma. Saraswathi is the Hindu goddess of knowledge, music and all the creative arts. Lakshmi - Goddess of Wealth - Wife of Lord Vishnu. Lakshmi is the goddess of light, beauty, good fortune and wealth. Parvati - regarded as a representation of Shakti. Parvati is the wife of Lord Shiva and the Godess of household and motherhood. (Shakti is by literal definition sacred force, power, or energy. Shakti is the personnification of Brahman as feminine) Ganesha - Son of Shiva and Parvati. The Hindu god in a human form but with the head of an elephant.Click To EditHindus actually only believe in one God, Brahman, the eternal origin who is the cause and foundation of all existence. The gods of the Hindu faith represent different forms of Brahman. These gods are sent to help people find the universal God (Brahman). Most Hindus have a personal god or godess such as Shiva, Krishna or Lakshmi to whom they pray regularly. The three most important Hindu gods (forms of Brahman) are: Brahma - known as the Creator. Vishnu - Known as the Preserver Shiva (Siva)- known as the Destroyer. Other Hindu gods include: Saraswathi - Goddess of Wisdom - Wife of Lord Brahma. Saraswathi is the Hindu goddess of knowledge, music and all the creative arts. Lakshmi - Goddess of Wealth - Wife of Lord Vishnu. Lakshmi is the goddess of light, beauty, good fortune and wealth. Parvati - regarded as a representation of Shakti. Parvati is the wife of Lord Shiva and the Godess of household and motherhood. (Shakti is by literal definition sacred force, power, or energy. Shakti is the personnification of Brahman as feminine) Ganesha - Son of Shiva and Parvati. The Hindu god in a human form but with the head of an elephant.HelpEscapeInsert ParagraphUndo the last commandRedo the last commandTabUntabSet a bold styleSet a italic styleSet a underline styleSet a strikethrough styleClean a styleSet left alignSet center alignSet right alignSet full alignToggle unordered listToggle ordered listOutdent on current paragraphIndent on current paragraphChange current block's format as a paragraph(P tag)Change current block's format as H1Change current block's format as H2Change current block's format as H3Change current block's format as H4Change current block's format as H5Change current block's format as H6Insert horizontal ruleShow Link DialogSummernote 0.8.18 · Project · Issues
 • OBYVATEĽOV DNES
 • 1,2 miliardy Hindi z celého sveta!
 • MIESTO PÔVODU
 • ZAČÍNA SA ROK
 • 2300-1500 BCE
 • DUCHOVNÍ VEDÚCI
 • "Láska hovorí:, Ja som všetko. ' Múdrosť hovorí: „Ja som nič.“ Medzi týmito dvoma prúdi môj život. “ -Sri Nisargadatta Maharaj, duchovný učiteľ
 • Existuje asi 1,2 miliardy Hindov v svet tvoria asi 15% populácie. Hinduizmus je tretie najväčšie náboženstvo a väčšinové náboženstvo v Indii a Nepále. Hinduisti tiež žijú na Mauríciu, na Bali, v Indonézii, Karibiku, Európe, Severnej a Južnej Amerike a na celom svete!
 • 15% svetovej populácie je Hind!
 • Hinduizmus vznikol v severnej Indii v údolí rieky Indus rieky blízkosti Pakistanu. Hinduizmus je široký pojem, ktorý zahŕňa rôzne náboženské tradície, ktoré vznikli v Indii a v súčasnosti sa praktizujú po celom svete.
 • Hinduizmus je najstarším náboženstvom na svete, ale keď to vlastne začal je sporný. Väčšina vedcov súhlasí s tým, že to začalo asi pred 4000 rokmi.
 • PÔVODY
 • Hinduizmus má rôzne typy náboženských vodcov. Hinduistický kňaz môže byť Pujari (chrámový kňaz) alebo Purohit (rodinný kňaz). Hinduistickí kňazi sa starajú o chrámy, vedú pobožnosti pri bohoslužbách, pripravujú obety, majú sklon k svätým ohňom a konajú rituály a obrady. Existujú mnísi zvaní Sannyasa a guru, ktorí sú učiteľmi hinduistických textov.
 • RODINNÉ DOMY
 • FAKTY O Hinduizmus
 • Symboly a objekty
 • presvedčený
 • Hinduizmus nemá žiadne konkrétne zakladateľa, ako sa vyvíjal z Brahminism, tradícia, ktorá môže pochádzať až do praveku. Slovo „hinduista“ pochádza z názvu rieky Indus. Rieka Indus tečie 1800 míľ z Tibetu cez Kašmír a Pakistan do mora.
 • Hinduistické chrámy sa nazývajú Mandíry. Často sú zasvätené rôznym bohom. Mnoho hinduistov sa doma klaňa (vykonáva púdžu) každý deň a má svätyňu s obrázkami alebo sochami, kde môžu členovia rodiny uctievať spoločne a obetovať murti (posvätnú sochu). Mnoho hinduistov tiež púšťa do chrámov a posvätných miest v Indii.
 • Om je hlavný symbol. Je to zvuk prednesený počas meditácie alebo modlitby, aby spojil svoje myšlienky s Bohom a predstavuje Brahman. Lotosový kvet je symbolom duše a predstavuje stvorenie. Krava je uctievaná ako zdroj potravy a symbol života a nikdy nemusí byť zabitá. Dharma je kód pre vedenie dobrého života a je reprezentovaná volantom. Japamala alebo mala sú modlitebné korálky.
 • Hinduisti veria v jedného Boha, Brahmana a v trojicu bohov, ktorí ho spolu tvoria: Brahmu, Višnu a Šivu. Karma alebo činy diktujú, aký bude váš ďalší život. Mokša je viera, že človek sa stal jedným s Brahmanom, je prepustený z cyklu reinkarnácie. Najposvätnejším textom hinduistického náboženstva sú starodávne Védy.
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family