Graf Farby Fialovej Grafu

Graf Farby Fialovej Grafu
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Farba Fialový Graf Schémy - Alice Walker

Storyboard Text

 • EXPOZÍCIE
 • Celie je mladá afroamerická dievčina, ktorá jej otcom už znáša dve deti. Obáva sa, pretože sa zdá, že sa zameriava na svoju malú sestru Nettie. Chce sa oženiť s pánom (neskôr sa zistí, že je Albert), ale nechce opustiť Nettieho. Ona sa nakoniec oženil s Albertom a Nettie prichádza s nimi žiť, ale akonáhle sa obráti na Albertove zálohy, odhodí ju.
 • VYVRCHOLENIE
 • KONFLIKT
 • Celie je v jej živote a manželstve nešťastná, zvyšuje Albertove deti a snaží sa vyhnúť svojim biť. Albert je zamilovaný do speváčky menom Shug Avery a nenávidí Celieho za to, že nie je jej. Celie má aj Shug, a keď Shug zhorší a Albert ju prinesie do domu, aby sa o ňu postaral, Celie má ťažko skrýva svoje pocity.
 • KLESAJÚCA AKCIA
 • STÚPAJÚCA AKCIA
 • Shug sa stáva priateľkou a dôverou k Celiemu a Celie začína nájsť svoj vlastný hlas napriek Albertovi. Shug využíva svoj vplyv na to, aby zabránila Albertovi, aby porazil Celieho, ale keď Shug opustí, obaja Celie a Albert sú prerušené srdcom. Harpoša manželka Sofíja je uzamknutá za to, že sa usmievala na manželku starostu, ale dostali ju, aby mohla pracovať pre starostu domácnosti ako slúžka. Shug sa vracia so svojím novým manželom Grady a Shug a Celie konečne začnú navzájom romantický vzťah.
 • REZOLÚCIA
 • Prostredníctvom Shugu Celia zistí, že Albert skrýva listy od svojej sestry Nettie, ktorá je v Afrike misionárkou s Samuelom a Corrinom, dvoma ľuďmi, ktorí zvyšujú Celieho deti Adam a Olivia. Celie tiež zistí, že jej Pa je vlastne jej nevlastný otec. Celie je prekonaná vražedným hnevom v Albertovi, že skrýva toľko rokov. Nettie jej povie, že sa s Samuelom a deťmi vrátia do Ameriky čoskoro. Corrine zomrela z choroby a Nettie a Samuel sú teraz ženatí.
 • Shug a Grady vezmú Celia s nimi do Memphisu, kde sa Celie dozvie, že je talentovaná švadlenka a začína robiť nohavice. Pa zomiera a Celie zdedí svoj dom, krajinu a obecný obchod, pretože to vlastne patrilo jej skutočnému otcovi a potom matke. Ona sa posunie späť, aby sa postaral o dom, a Shug sa zamiluje do 19-ročného flauta. Vzlietne s ním. Celie a Albert sa stali priateľmi, pretože Albert sa zdá, že zmenil svoje cesty. Obaja milujú Shuga a nechali ho Shug.
 • Krátko po tom, čo Shug odišiel, Celie dostala slovo, že loď nesúca jej sestru a rodinu bola potopená nemeckou baňou, ale odmieta jej veriť. Shug sa nakoniec vráti, keď opustila Germaine, a ona, Albert a Celie žijú so zložitým životom. Sofia a Harpo sú späť spolu. Zrazu v noci vystúpi auto a Nettie, Samuel, Adam, Olivia a Adamova manželka Olinka Tashiová sa dostanú von. Pri zlúčení rodiny o niekoľko dní neskôr Celie cíti mladšie, ako sa kedy cítila a nakoniec šťastná.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art