Nixonová rezignácia z roku 1974

Nixonová rezignácia z roku 1974
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Nixon Resignation Speech - V tejto aktivite študenti analyzujú a syntetizujú rezignáciu Nixona z roku 1974 pomocou grid storyboard. Študenti odoberú niekoľko úryvkov zo svojho prejavu, vysvetlia ich význam a zdôvodnenie a vyvodia, ako si myslia, že verejnosť môže odpovedať. Študenti budú schopní vysvetliť, analyzovať a syntetizovať práve to, čo sa Nixon pokúša povedať, ako aj to, ako ju dostala americká verejnosť. Vytvorením zdôvodnenia a odvodením, ako verejnosť (alebo oni) interpretovali jeho slová, získajú študenti širšie a hlbšie pochopenie jedného z mála prezidentských rezignátorských prejavov v americkej histórii. Okrem toho poskytne širší kontext tomu, ako on a verejnosť reagovali na škandál Watergate.

Storyboard Text

 • CITOVAŤ # 1
 • PRIAMA PONUKA
 • ZDÔVODNENIE / VÝZNAM
 • AKO BY MALI OBČANIA REAGOVAŤ?
 • CITOVAŤ # 2
 • "Vo všetkých rozhodnutiach, ktoré som urobil vo svojom verejnom živote, vždy som sa snažil robiť čo najlepšie pre národ. Počas dlhej a ťažkej doby Watergate som cítil, že je to moja povinnosť vytrvať a robiť všetko možné úsilie Aby ste dokončili funkčné obdobie, ktoré ste si zvolili, ale v posledných dňoch som sa ukázal, že v Kongrese už nemám dostatočne silnú politickú základňu, aby som ospravedlňoval pokračovanie tohto úsilia. "
 • Nixon pripomína národ, ktorý vždy urobil ako prezidenta, aby vytvoril lepší národ. Napriek tomu sa Nixon cíti, akoby nemal potrebnú podporu v Kongrese a každá nádej na zachovanie jeho neviny sa stratila.
 • Mám pocit, ako by verejnosť reagovala hnevom na tento citát. Pre jedného sa zdá, že Nixon pripúšťa porážku a že uznáva svoju neúspešnú podporu v Kongrese, čo je pre prezidenta dôležité. Ukazuje však odvahu pri prijímaní takejto porážky a nesústreďuje svoje záujmy najprv nad národy.
 • "... ako prezident, musím najprv venovať záujem Ameriky. Amerika potrebuje prezidenta na plný úväzok a kongres na plný úväzok ... Pokračovať v boji v priebehu nasledujúcich mesiacov, kým moje osobné obhajovanie bude takmer úplne absorbovať čas A pozornosť prezidenta a Kongresu v období, v ktorom by sme sa mali sústrediť na veľké otázky mieru v zahraničí a prosperity bez inflácie doma. Z tohto dôvodu budem rezignovať predsedníctvo na zajtra v zajtra. "
 • Tento citát vychádza z predchádzajúceho citátu a hovorí, že Amerika a jeho ľudia prichádzajú na prvom mieste, nie jeho záujem o udržanie predsedníctva. Existuje veľa problémov v krajine v tej dobe a Nixon si uvedomuje, že jeho škandál nemôže byť jedným z nich. Dramaticky oficiálne oznamuje svoju rezignáciu ako prezidenta, bezprecedentný moment v histórii.
 • Nixon znovu pripúšťa, že jeho záujmy musia byť nad záujmami národov. Myslím si, že verejnosť bude túto pozíciu rešpektovať, ako sa dajú uviesť ako prvé. Tiež si myslím, že verejnosť bude skutočne šokovaná, ak počuje jeho oficiálne rezignáciu, čo sa zriedkavo, ak niekedy, vyskytne počas predsedníctiev.
 • CITOVAŤ # 3
 • CITOVAŤ # 4
 • "Niekedy som sa podaril a niekedy som zlyhal, ale vždy som si vzal srdce z toho, čo kedysi povedal Theodore Roosevelt o mužovi v aréne," ktorého tvár je rozmaznaná prachom, pot a krvou, ktorý tvrdošijne bojuje, Skrátka znova a znova, pretože nie je úsilie bez chyby a nedostatkov, ale kto sa skutočne usiluje robiť skutok, kto pozná veľké nadšenie, veľké oddanosti ... "
 • Tento citát poskytuje určitý pohľad na to, čo ovplyvnilo Nixona ako muža, prezidenta a ako niekoho, kto sa zaoberá veľmi ťažkým úkonom odstúpiť z prezidentskej kancelárie. Citáciou T. Roosevelta je zrejmé, že Nixon sa pokúša povedať, že jeho nedostatky a neúspechy v celom škandále Watergate ho nedefinujú a bude sa snažiť zotavovať sa a pokračovať v nejakom spôsobe slúžiť krajine.
 • Verím, že verejnosť by ocenila ponuku Roosevelta, ale Roosevelt, ktorý je veľkým prezidentom, by mohol dostať späť Nixon, ktorý by ho citoval. Napriek tomu, že citát hovorí o tom, že sa odskočil tak, aby som povedal, som si istý, že verejnosť by skutočne premýšľala o tom, ako by Nixon odskočil, a ak vôbec, bude aj naďalej slúžiť krajine po takom veľkom škandále ako Watergate.
 • "Keď som prvýkrát zložil prísahu prezidenta pred 5 1/2 rokmi, urobil som tento posvätný záväzok" posväcovať moju službu, moje energie a všetku múdrosť, ktorú môžem privolať k príčine mieru medzi národmi ". Urobili moje najlepšie to, čo bolo v posledných dňoch odvtedy, kým som verný tomuto sľubu.V dôsledku týchto snáh som presvedčený, že svet je dnes bezpečnejším miestom nielen pre ľudí v Amerike, ale aj pre národy všetkých národov ... "
 • Tento citát je príkladom pokusu Nixona ospravedlniť sa, citovať jeho mnoho pozitívnych akcií ako prezidenta, v rovnováhe so škandálom Watergate. Citovaním prísahy, ktorú prijal, pripúšťa, že nie je schopný dodržiavať túto prísahu a že pre svoje činy je svet a národ skutočne na lepšom mieste. V istom zmysle to odvádza od škandálu Watergate.
 • Myslím, že verejnosť bude na túto citáciu dobre reagovať. Napriek tomu, že škandál Watergate bol o Nixonom strašný a odhaľujúci, myslím, že by im pripomínal všetko, čo urobil. Najmä jeho zahraničná politika a pozornosť upokojujúceho medzinárodného napätia dáva tomuto posolstvu dôveru. Verím, že verejnosť sa pravdepodobne pokúsi myslieť na dobré, a nielen na zlú.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art