Plymouth Plantation Témy

Plymouth Plantation Témy
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

William Bradford z Plymouth Plantation Témy

Storyboard Text

  • DÔLEŽITOSŤ VIERY
  • PRÍKLAD
  • SILY SPOLOČNEJ KOMUNITY
  • Bradford a ostatní Puritania boli pevne veriaci v Prozreteľnosti, alebo Božej ruky, ktorá vedie všetky veci. Keď bol mimoriadne nepríjemný človek zaklopaný v búrke v ich plavbe Mayflower, Bradford napísal, že to bolo kvôli Božej vôli. Viera pútnikov je vždy v centre Bradfordovho písma a na rozdiel od niektorých jeho kolegov, ktorí v tej dobe písali, pripísal všetky úspechy kolónie silám, ktoré Boh dal Pútnikom vo svojom úsilí, a nie sám.
  • Bradford píše o prvej zimnej dobe, keď pútnici značne utrpeli. Zmieňuje 6 alebo 7 "zdravých ľudí", ktorí robili všetko pre chorých a chorých. Robili to všetko "ochotne a vesele, bez toho, že by vôbec nejaké neochotné ukázali svoju skutočnú lásku svojim priateľom a bratom ..." Toto je zmysel spoločnej komunity, ktorú Bradford zdôrazňuje celým vyprávaním, spoločenstvom, ktoré bolo zjednotené Nielen v turbulenciach, ale vo svojej viere a ako výsledok prežili.
  • VYTRVALOSŤ
  • ODMENY Z TVRDEJ PRÁCE
  • Napriek drsnej zime, potápaniu s Pequotom, chorobám a bojom s budovaním v novom svete ďaleko od Európy, pútnici prežili a začali vzkriesiť. Je to spôsobené ich odhodlaním vytrvať aj napriek prekážkam, s ktorými sa stretli. Súčasťou toho je aj skutočnosť, že vedeli, že v Anglicku alebo v Holandsku už nie je miesto pre nich. Keďže nie je kam ísť, vytrvalosť pútnikov im pomáha prežiť a stále si udržiavať svoju vieru.
  • Vzhľadom na vytrvalosť Pútnikov píše Bradford o mnohých odmenách: založia mierovú zmluvu s kmeňmi Nausetov, ktorí poskytujú osadníkom základnú pomoc a komodity; Založenie Colony Massachusetts Bay; Harvardská univerzita je založená; Vzniká nová konfederácia Anglicka; Osadníci majú možnosť praktizovať svoje náboženstvo podľa vlastného uváženia. Všetky tieto veci pochádzajú z tvrdej práce, vytrvalosti a spoločnej viery v Bohu.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art