Škandál v Šarlátovom Liste - Richard Nixon

Škandál v Šarlátovom Liste - Richard Nixon
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Škandál v Šarlátovom Liste

Storyboard Text

  • Richard Nixon bol zvolený za 37. prezidenta Spojených štátov amerických v rokoch 1969-1974. Bol to otvorený protikomunista, ktorý vtedy pomohol zvýšiť jeho popularitu. Neúspešne prebehol proti Johnovi F. Kennedymu v roku 1960, ale v roku 1968 nakoniec vyhral predsedníctvo.
  • Spočiatku bol Nixon známy tým, že ukončil vietnamskú vojnu v roku 1973 a vojenskú službu. To ho urobilo neuveriteľne obľúbené u ľudí, ktorí boli "vybojovaní".
  • Nixon získal v roku 1972 znovuzvolenie v dôsledku zosuvu pôdy, a to z veľkej časti po prvý úspešný pristátie amerického mesiaca v roku 1969 a ukončenie ponoru. Zdá sa, že bol nezastaviteľný.
  • "R" pre "Odstúpenie"
  • V júni 1972 viedla členstvo v Nixonovej komisii pre opätovnú voľbu kampane. Pokúšali sa získať tajné informácie o DNC. Reportéri Bob Woodward a Carl Bernstein rozdelili príbeh do tlače po získaní informácií od informátora FBI.
  • Hoci je stále neznáme, či Nixon predbežne vedel o prelomení, skandál zatienil väčšinu jeho práce v kancelárii. Spálil pomocníkov, uvoľnil pásky, ktoré sa zdajú byť vyletelé, a nakoniec pripustil, že zavádzal krajinu o účasti Bielyho domu na škandále. V televízii vysielal rezignáciu na národné publikum.
  • Zatiaľ čo Richard Nixon urobil pre krajinu veľa dôležitých vecí, jeho úloha pri zakrytí škandálu Watergate napokon zatienila dedičstvo, ktoré sa pokúsil zriadiť. Dávam mu list "R" za "rezignáciu", pretože bude vždy známy ako jediný americký prezident, ktorý odstúpi z funkcie.

Image Attributions

More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art