Témy, Motívy a Symboly v Tragédii Richarda III

Témy, Motívy a Symboly v Tragédii Richarda III
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Richard III hrajú plán lekcie Shakespeare Témy motívy, symboly

Storyboard Text

  • OBRAZY ZVIERAT
  • PRÍKLAD
  • RICHARDOVU FYZIOGNOMIU
  • Kráľovský symbol Richarda je kanec, ktorý lord Stanley vidí vo sne a následne sa začína báť o jeho a Hastingsovu bezpečnosť od Richarda (a práve tak). Kanca je tiež zviera, ktoré môže zabiť len šľachtic; To predpovedá Richardovu smrť v rukách Richmondu. Richard je tiež označovaný ako pavúk, ropucha a ježko. Tieto škaredé zvieratá zdôrazňujú Richardove deformácie a vzhľad.
  • Richardove deformity naznačujú vnútorné zlo jeho duše. Má hrbku; Jeho ruka je uschnutá (ktorú neskôr pripisuje čarodejníctvu od kráľovnej Alžbety a Lady Shore, čo mu dáva dôvod zabiť Hastingsa), jeho tvár je škaredá a predčasne sa narodil. Shakespear sa snaží zamerať na fyzické chyby Richarda, aby ukázal publiku, že áno, jeho chyby naozaj prebiehajú oveľa hlbšie: len takýto ošklivý človek by mohol spáchať také hrozné činy.
  • PROROCTVÁ, DUCHOVIA, PREKLIATIE A SNY
  • VRAŽDU DVOCH KNIEŽAT
  • Richard používa falošné proroctvo, aby manipuloval s Edwardom do väznenia Clarencea. Kráľovná Margaretova kliatba sa splní. Clarence sníva, že ho Richard vyhodí cez palubu; Stanley sníva, že "kanec" ho zabije a Hastingsa. Duchy Richardových obetí prekliali Richarda a priniesli do Richmondu nádej a vysokú náladu. Všetky tieto prvky spolupracujú a zdôrazňujú úlohu osudu (skôr než slobodnú vôľu) v riadení bitky na tróne.
  • Žiadosť Richarda o zavraždenie dvoch kniežat sa zdá byť konečným zlom v mnohých ohľadoch. Dokončuje Buckinghamovu a Richardovu alianciu. Súčasne, ak by malo publikum predtým Richarda nejakú sympatie, je to zlomený bod pre súcit. Dvaja chlapci sú mladí a nevinní a zabíjanie detí je najväčším hriechom v očiach väčšiny ľudí. Toto je začiatok konca Richardovho hľadania moci.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art