Témy, symboly a motívy v "Žltom perete"

Témy, symboly a motívy v "Žltom perete"
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Žlté Tapety Témy, Symboly a Motívy

Storyboard Text

  • Žltá Tapeta a Vzor
  • PRÍKLAD
  • DENNÍK
  • Tapeta nakoniec symbolizuje uväznenú ženu vo vnútri rozprávajúceho, ktorý je skutočne chorý a potrebuje pomoc, ale mužoví lekári sú slabí a nervózni. Napokon, tapeta stelesňuje jej duševné zhroucenie, keď rozprávajúci nakoniec oslobodí ženu za tapetu a jej vedomie prelína s predstavenou ženou. Vo svojom rozpadu rozprávajúci konečne nájde slobodu.
  • Skrytý denník, ktorý sa rozpráva, sa stáva zdrojom slobody myslenia a prejavu pre rozprávajúceho, o ktorom sa hovorilo, že ani o svojom stave nebude myslieť, pretože sa strach z toho, že príliš veľa zdedí svoju myseľ. Je to miesto, kde môže vyjadriť svoje obavy, svoju vinu a jej odpor voči manželovi a lekárom za liečbu, ktorá ju nerobí lepšou, ale horšími. Je to tiež miesto, kde môže vyjadriť svoju frustráciu pri izolácii od rodiny a priateľov.
  • SVETLÉ A TMAVÉ
  • Vypravovateľ sa veľa zameriava na rozdiely, ktoré vidí a zažije počas dňa a za mesačného svitu. Je to ako slnko sa pohybuje po celej miestnosti, že rozprávač vidí zmeny v vzorkách na tapety. V mesačnom svetle sa vzor stáva ako tyče, ktoré schovávajú zachytenú ženu. Počas dňa je žena za sebou tlmočená a tichá, podobne ako rozprávač; No v noci sa prebudí a otriasa tyčmi, aby utiekli, podobne ako vnútorné nepokoje a choroby vypravcu.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art