Témy, Symboly a Motívy v Farbe Purple

Témy, Symboly a Motívy v Farbe Purple
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Farebné Fialové Motívy, Symboly a Motívy

Storyboard Text

  • ŽENY
  • PRÍKLAD
  • HUDBA A SPEV
  • Ženy z románu trávia veľa času navigovaním mužských pravidiel. Celie musí hádzať okolo svojho nevlastného otca a Alberta; Sofia je zvrhnutá Harpo, pretože sa nebude prispôsobovať; Shug ignoruje všetky normy tým, že opúšťa svoje deti a sleduje jej spievajúcu kariéru a šťastie; Nettie musí nájsť rovnováhu v kmeňoch Olinka ako žena, ktorá nie je Samuelovou ženou, a nie matkou detí. Ženy v kmeňoch Olinka vytvárajú navzájom skutočné spoločenstvo a len sa dopúšťajú svojich manželov.
  • Spievajúca kariéra Shuga ju prináša životným štýlom podľa vlastného výberu. Jej pieseň pre Celia ich spája a robí Celieho pocit, že má niečo za to raz. Squeak, alebo Mary Agnes, nachádza svoju vlastnú identitu okrem Harpo spevom. Nettie poznamenáva, že ženy pracujúce v Afrike spievajú aj po náročnom pracovnom dni - možno preto, že sú príliš unavení, aby robili niečo iné. Je to spôsob života, spoločenstvo, identita a zdroj sily a príbuzenstva pre mnohých ľudí v románe.
  • FARBA FIALOVÁ
  • LISTY
  • Shug hovorí Celii, že Boh má to, keď sa ľudia tešia. Zatiaľ čo kresťania zvyčajne poukazujú na to, že sa venujú svojmu životu, aby sa mu páčilo, aj Boh sa nám páči. Hovorí, že si myslí, že je pravda, že je pravda, že sa búri s Bohom, keď kráčíme po farbe fialovou farbou a ignorujeme ju - je to vec krásy, ktorú tu dal ľudia na to, aby sme si to užili. Rovnako sa cíti ako šťastná vo vzťahu s Shugom, Celie nájde krásu a spája sa s Bohom.
  • Listy sú záchrannou linkou medzi Celie a okolitým svetom a medzi Celie a Nettie. Zachováva ich vzťah nažive a odhaľuje, ako zostali navzájom lojálni, napriek vzdialenosti a času. Celie má účel tým, že napíše svoje myšlienky na papier, aby zmapovala jej život tak, ako je; Rovnako Nettie tiež nájde účel prostredníctvom aktualizácie Celieho na vlastné blaho a jej deti spolu s vychovávaním Celieho o Afrike, Olinke a histórii.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art