Témy, Symboly a Motívy v Kite Runner

Témy, Symboly a Motívy v Kite Runner
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Kite Runner Témy, Symboly a Motívy

Storyboard Text

  • DRACI
  • PRÍKLAD
  • PRÍBEH RASTAM A SOHRAB
  • Draci sú vecou cti a pýchy. Zimný turnaj je príležitosťou, aby Amir nakoniec zapôsobil na svojho otca. Hassanov inšpirácie kite ho robia to najlepšie v meste, ale jeho beh posledného draka k pádu vedie k jeho útoku a ponižovania. Draci sú zakázaní krátko potom, čo Taliban prevezme. Kite sú to, čo konečne priviedli spolu Sohraba a Amíra späť do Spojených štátov. Po prvýkrát sa Sohrab usmieva od prijatia Amir a Soraya.
  • Ako mladí chlapci, Hassan s radosťou počúval príbeh Rostama a Sohraba. Príbeh popisuje legendárneho bojovníka, ktorý bojuje s jeho synom na bojovom poli, ale ani človek nevie skutočnú totožnosť druhého. Rostam nakoniec zabije Sohraba a potom zistí, že Sohrab je jeho syn. Tento príbeh odzrkadľuje Hassana a Amíra, ktorí nevedia, že sú bratmi, a Amir sa vyháňa z Hassana tým, že ho zarámoval za to, že ho ukradol. V čase, keď Amir objaví Hassanovu identitu rokov neskôr, je Hassan mŕtvy.
  • SOHRAB
  • MOSADZNÉ KĹBY
  • Sohrab sa stáva symbolom a hnacou silou pre Amírom pri hľadaní vykúpenia za to, čo urobil s Hassanom. Aj keď Amir nemôže zachrániť Hassana a on objaví ich vzťah príliš neskoro, môže zachrániť Sohraba z rúk Assefa. Dávať Sohrabovi šancu na nový život v Amerike a trvalý a bezpečný domov je spôsob, akým Amir dokáže vykompenzovať svoju zradu voči Hassanovi. Sohrab tiež nahradí dieťa, ktoré Amir a Soraya nikdy nemôžu mať.
  • Mosadzné kĺby sú prvýkrát predstavené na začiatku románu, keď Assef skoro vybojuje Amíra za to, že voní s Hassanom, Hazarom. Neskôr, keď Amir ide zachrániť Sohraba z Talibanu, Assef hovorí, že musí získať Sohrabovu slobodu. Vyberá z mosadze kolíky a pokračuje tak, že porazí Amira takmer k smrti, až kým Amir ešte raz nezmizne malý chlapec s prakom.

Image Attributions

More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art