Témy, Symboly a Motívy v Kráľovi Learovi

Témy, Symboly a Motívy v Kráľovi Learovi
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Témy, Symboly a Motívy v Kráľovi Learovi

Storyboard Text

  • UČENÍ A SLEPOTA S GLOUCESTEROM
  • PRÍKLAD
  • BÚRKA
  • Obaja kráľ Lear a gróf z Gloucester chýba očividná oddanosť a láska k ich čestným deťom v prospech lichotivosti a lží ostatných detí. To nakoniec vedie k ich zničeniu a smrti. Gloucester trpí fyzickou slepotou aj v rukách Cornwallu, ktorý zároveň odhaľuje Gloucesterovo chyby v dôvere Edmundovi. Gloucester sa necháva bez fyzického zraku, ale prvýkrát sa naozaj zbadá chyby svojho rozhodnutia.
  • V tom istom čase, keď kráľ Lear rozpozná pravú povahu svojich dcér Goneril a Regan, spolu s jeho chybou vyvrátiť Cordeliu, sa začne zúriť veľká búrka. Odzrkadľuje vlastnú vnútornú turbulenciu spolu s nerovnováhou moci v Veľkom reťazci bytia. Iné postavy poznamenávajú, že je to jedna z najhorších búrok, aké kedy boli svedkami, čo ďalej dokazuje myšlienku, že pretože koruna je v kríze, nebesia sa násilne vzpiera.
  • PREVLEKY
  • KLASICKÝCH KULTÚR
  • Edgar aj Kent musia využívať maskovanie. Kentovi chce chrániť Leara od jeho zlých dcér. On sa maskuje a stáva sa verným služobníkom kráľa, pričom udržiava komunikáciu s Cordelia. Podobne sa Edgar musí zamaskovať ako žobrák, aby unikol otcovmu hnevu, ktorý spôsobil Edmund. Zachováva svoje prevleky, kým nebude schopný poraziť Edmunda v správnom boji, hoci jeho odhalenie jeho identity jeho otcovi spôsobí, že zomrie na zármutok a radosť.
  • Počas hry sa charaktery odkazujú na rôznych gréckych a rímskych bohov a myšlienok. Kráľ Lear často volá bohom na trpezlivosť alebo v hneve av priebehu hry sa všetci spomínajú Apollo, Jupiter, Jove, Juno a Cupid. Edgar, ako "Tom", odkazuje na Nero. Kráľ Lear nazýva Edgara "gréckym filozofom" a nachádza príbuzenstvo s Edgarem, ktorý sa v tretej osobe tiahne ako "Tom", lebo samotný Lear začína vkĺznuť do určitého druhu bláznivého šialenstva.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art