Tie Zriedkavé Voľby

Tie Zriedkavé Voľby
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Tieto zimné nedeľu Robert Hayden Word Choice - výučba básní a básnickej analýzy

Storyboard Text

  • DIKCIE
  • ZVUKOVÝCH ZARIADENÍ
  • Otec rečníka "vstával skoro / a každý deň si dal oblečenie". Nevýrazné, zjednodušujúce frázy pomáhajú charakterizovať otca ako jednoduchého štátneho robotníka. Pracuje s rukami a môže mať obmedzené vzdelanie.
  • Báseň obsahuje niekoľko príkladov aliterácie vo frázach, ako sú "modrá stužka" a "zapálené požiare". Opakovanie zvukov "b" naznačuje chlad. Vyvoláva zvuk zimného vetra, triasajúce pery a výraz "brrrr".
  • Samotný rečník používa plynulejšiu dikciu, aby vysvetlil, že "by sa zdvihol a obliekol" Sofistikované slovesá "vzostup" a "šaty" naznačujú rozdiel medzi synom a otcom. Syn sa zdá byť viac vzdelaný a s najväčšou pravdepodobnosťou nespolieha na tvrdú prácu.
  • Ďalšia aliterácia so slovami ako "oblečenie", "studená", "prasknutá", "zavolať" a "chronická" odráža roztrieštenosť a lámavosť hovorcu. Alliteratívna "c" napodobňuje zvuk praskania ľadu alebo studených dosiek, ktoré prasknú a pretrepú. Tieto znepokojujúce zvuky pripomínajú chladný rodinný život reproduktora a priepasť medzi ním a jeho otcom.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art