TOAFK - Literárny konflikt v "Sviece vo vetre"

TOAFK - Literárny konflikt v "Sviece vo vetre"
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Sviečka vo Vetre Literárny Konflikt Jeden a Budúci Kráľ TH White

Storyboard Text

  • MAN vs MAN
  • MAN vs SELF
  • MAN vs SPOLOČNOSŤ
  • Mordred nenávidí Arthura, pretože si myslí, že sa ho pokúšal zabiť ako dieťa. Prisahá, že sa pomstne tým, že strčí najbližší Arthurov kruh a verejne odhalí Lancelota a Gueneverovu záležitosť. Podľa Arthurovho občianskeho zákonníka ich činnosť predstavuje zradu a on ich bude musieť vykonať.
  • Ako Arthur sedí vo svojom stane v posledných niekoľkých kapitolách, jeho manželka väzňa, jeho najlepší priateľ v exile, jeho syn sa snaží zabiť ho a jeho okrúhly stôl sa rozptýli, uvedomí si, že nebol schopný zastaviť tieto nešťastia. Cíti, že jeho nový systém zlyhal a kladie si otázku, či vojna bude vždy nevyhnutná. Zabezpečuje, aby odovzdal svoje nápady Thomasovi Malorymu v nádeji, že jeho mantra "Might for just" bude prenesená na budúce generácie.
  • Kým Arthur si uvedomil, čo mu Guenever a Lancelot urobili, je to zrada, miluje ich oboch a nechce robiť trest; Avšak ako kráľ je viazaný pravidlami, ktoré vytvoril pre svoju vlastnú spoločnosť, aby tak urobil. Guenever je odsúdený na spálenie a Arthur tajne dúfa, že Lancelot bude viesť, aby ju zachránil na poslednú chvíľu.
More Storyboards By sk-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art