İki Şehrin Masalı İçin Arsa Diyagramı

İki Şehrin Masalı İçin Arsa Diyagramı
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

İki Şehrin Masalı Çizim Diyagramı Özeti

Storyboard Text

 • FUAR
 • FİKİR AYRILIĞI
 • YÜKSELEN EYLEM
 • 1775 yılında Londra'daki bir bankacı olan Bay Lorry, Lucie Manette adlı bir kadınla görüşerek, 18 yıldan sonra cezaevinden çıkarılan bir Fransız doktor olan babasını görmesini istedi. Roman, Charles Darnay adındaki birinin vatan hainliği için yargılandığı 1780'e doğru ilerliyor. Lucie ve Lorry, savcılık için hem tanıklar, hem de savunma avukatı Bay Stryver yardımcısı Sydney Carton ve Darnay arasındaki güçlü benzerliği işaret ettiğinde jüri Darnay'ı makul şüphelerle beraat ettirdi.
 • DORUK NOKTASI
 • Darnay ve Lucie hızla aşık oluyor ve kendisini Dr. Manette'ye seviyor. Ancak Darnay, kendisinin söylediği kişi değildir: aslında Fransız soyludur, Marquis St. Evrémonde'nin oğludur, ancak soyadını bırakmıştır. Darnay, Lucie ile İngiltere'de bir aile ve ev inşa ederken, Fransız köylüler isyan etmeye devam ediyor. Özellikle, Saint Antoine şarap mağazası sahipleri Ernest ve Madame Defarge isyanın liderleri.
 • DÜŞEN EYLEM
 • 14 Temmuz 1789'da devrimciler Bastille kalesine saldırdı. Defarge, Dr. Manette'in tutulduğu hücreye gider ve bir şeyler arar. Kısa süre sonra, Marquis şatosu yaktı ve köylüler vergi toplayıcısı ve bekçi Mösyö Gabelle'i tutukladı. Darnay'a yardım istemek için yazıyor. Darnay Lucie'yi endişelendirmemek için Fransa'ya geri dönmeye karar verir.
 • ÇÖZÜM
 • Darnay Fransa'da tutuklanmakta ve La Force'a hapsedilmektedir. Devrimciler onun aslında Marquis St. Evrémonde olduğunu anladılar. Lucie ve Dr. Manette, Tellson'un bulunduğu yerde Bay Lorry'ye varır ve ziyaret eder. Bastille'deki vakitleri yüzünden Dr. Manette şehit bir şehittir. Bunu Charles'ı hapishaneden çıkarmaya çalışmak için kullanır, ancak orada bir yıl daha ve üç ay kalır. Masraflarından beraat etti, ancak İngiltere'ye geri dönmeden yakında tekrar tutuklandı.
 • Bayan Pross ve Jerry Cruncher, John Barad'ın yanına giderek Miss Pross'un kardeşi Solomon'u görüyorlar. Sydney Carton ortaya çıkıyor ve Charles'ı cezaevinde görmek için içeri girmesine yardım etmek için Barsad'ı karartıyor. Roger Cly'nin hala hayatta olduğunu ve Barsad'ın hem devrimciler hem de İngiliz hükümeti için casusluk yaptığını biliyor. Bir sonraki duruşmada Charles, babası ve amcası Madame Defarge'nin kızkardeşine tecavüz ettikleri için ölüm cezasına çarptırıldı ve kayınvalüğünü ve kardeşini öldürdüler.
 • Madette Defarge'nin kızkardeşini kurtarmak için Dr. Manette'den yardım istedi ve hikayeyi duydu. Böylece Marquis suçlarıyla ilgili bir yazı yazdı. Ondan sonra hapsedilir. Madame Defarge Lucie'yi ve kızı öldürmeye çalışır ancak Bayan Pross tarafından vurulur. Bu arada, Charles'ın idam edilmesinden hemen önce, Carton kendisini uyuşturur ve Charles'la yer değiştirir, kendi hayatını feda eder, sonunda hayatında bir anlam hissi bulur.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art