İki Şehrin Masalında Çatışma

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

İki Şehrin Masalı Edebi Uyuşmazlıklar

Storyboard Text

  • MAN-MAN
  • Madame Defarge, sadece Charles ve amcası ile babası için intikam almakla kalmaz; O da eşi ve kızı elenmiş olduğundan emin olmak istiyor. O bir silah alır ve Paris'te barınaklarına gider, ancak Bayan Pross oradaki tek kişidir. Bayan Pross, Mme'yi korur. Evde bir kapıyı açmanın imkansızlığını, yani Mme. Defarge ona saldırır. Elbisesine ulaştığında ve silah çektiğinde Miss Pross bileklerini tutuyor ve silah giderek Mme'yi öldürüyor. Defarge.
  • MAN-SELF
  • Sydney Carton, hayatıyla ilgili derin bir bunalım içinde ve farklı olabilecek gibi görünen, yalnız, mutsuz bir adamdır. Charles Darnay ile güçlü bir benzerlik taşıyor ve sık sık kendini Charles'ın başarılarıyla mukayese ediyor. Lucie'nin onu bütünleştirebileceğine inanıyor, fakat onu sevdiği şekilde sevmiyor. Charles, hayatını feda ettiğinde, onun için veya onun için değerli olan her şeye vaat ettiğine söz verir.
  • MAN-TOPLUM
  • Darnay, babası ve amcası işlediği zulüm yüzünden yıllar önce annesi tarafından babasından uzaklaştırıldı. Ailenin adını utanç kaynağı olarak görür ve mirasını daha sonra amcasına bırakır. Bununla birlikte, hala Fransız köylülerin gözündeki aristokrasiye mensup bir kişidir ve Gabelle'i kurtarmak için geri döndüğünde geri dönmesine yer yoktur. İngiltere'de kabul edilirken ailesinin suçları Fransa'da affedilemez.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art