1984 İçin Modern Gün Hükümeti Aşanlığını Araştırma

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

NSA Skandal - 1984'teki Modern Hükümet Aşanlık Karşılaştırması

Storyboard Text

  • NSA SKANDALI 2013-2015
  • Ulusal Güvenlik Ajansı için çalışmak üzere görevlendirilen bir hükümet müteahhidi olan Edward Snowden, çaldığı belgeleri rahatsız etti.
  • 6 Haziran 2013'te hem Washington Post hem de The Guardian, "PRISM" adlı bir NSA programı hakkında bilgi yayımladı. Bu program, e-postalardan fotoğraflara kadar her şeyi toplamak için büyük internet şirketlerinin sunucularına doğrudan erişim sağladı. Gürültücül palpe edilebiliyor.
  • Snowden, İngiltere'deki The Guardian'dan biri, The Washington Post'tan biri olmak üzere iki gazeteci ile temas kuruyor. Birçok gizli toplantıdan sonra, 5 Haziran 2013'te The Guardian, masum ABD vatandaşlarının bile tüm Verizon görüşmelerinde casusluk ortaya koyan gizli mahkeme kararını yayınladı.
  • The Guardian, 30 Haziran 2013'te, sadece NSA'nın düzenli Amerikalılar üzerinde casusluk yapmakla kalmayıp aynı zamanda yabancı elçilikler ve yabancı hükümet iletişimleri hakkında casusluk yaptığını da ortaya koyuyor.
  • PIN'i Girin
  • Intercept, 19 Şubat 2015'te İngiltere'nin GCHQ programı ve NSA'nın cep telefonlarında milyonlarca SIM kartta bulunan şifreleme anahtarlarını çalmak için hazırladıklarını bildirdi.
  • Kongre, NSA tarafından aranan kayıtların toplu halde veri toplanmasını sona erdirmek amacıyla 2 Haziran 2015'te ABD Özgürlük Yasası'nı kabul etti. Kongrenin NSA'nın gözetim yetkilerine "kısıtlamalar ve gözetim" koyan bir tasarıyı onayladığı 30 yılı aşkın bir süredir ilk kez.
  • Snowden şu anda Rusya'da sığınma hakkı alıyor, ironik olarak korkunç bir insan hakları kaydı ve basının çok az özgürlüğü var. Birçoğu tarafından bir kahraman olarak kabul edilir ve birçoğu tarafından hain olur. Ne olursa olsun, eylemleri hükümetin gizli faaliyetlerini ciddi şekilde etkilemiş ve hükümeti daha şeffaf olmaya zorlamıştır.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art