5 ws afiş

5 ws afiş

Storyboard Description

5 W kümülatif poster

Storyboard Text

  • DSÖ Titanik'in zengin birinci sınıf ünlülerden, bir bilet için yalnızca 20 dolar ödeyen üçüncü sınıf yolculara kadar yolcuları vardı. John Jacob Aster IV, gemideki en zengin gezgin olarak biliniyordu. 87 milyon doları aşan Amerikan iş adamıydı; teknede öldü. Madencilik işinde kocasıyla birlikte zenginliğe giren Amerikalı bir sosyetik olan Molly Brown, bir cankurtaran botuna hemen binmeyi reddetmesi ve diğerlerinin güvenliğe kavuşmasına yardımcı olmasıyla tanınır. Sonunda bir cankurtaran botuna bindi ve hayatta kaldı. Gemi batarken, ikinci sınıfta seyahat eden sekiz müzisyen her zaman cesaretleriyle hatırlanacak: Etraflarında kaos varken sakinleştirici müzik çalmak, gemi onlarla birlikte batarken asla hareket etmemek.
  • NE Titanic , ilk seferine 10 Nisan 1912'de başlayan lüks bir yolcu gemisiydi. 2.000'den fazla yolcu ve yaklaşık 900 mürettebat vardı. Buhar gücüyle çalıştırılan, 882 fit uzunluğunda, 100 fitin üzerinde uzunluğundaydı ve 10 seviyesi vardı. Muazzam boyutu ve güçlü tasarımı nedeniyle "Batmaz Gemi" olarak adlandırıldı. Gemi çok zarifti ve bir balo salonu, spor salonu, berber salonu, havuzu ve birinci sınıf için çok süslü odaları vardı. 14 Nisan gecesi, Titanik devasa bir buzdağına çarptı ve sonunda 3 saat sonra 15 Nisan'ın erken saatlerinde battı. Birçok insan hayatını kaybetti.
  • NEREDE Titanik , İngiltere, Southampton'dan ayrıldı ve daha fazla yolcu almak için birkaç limanda durduktan sonra Atlantik Okyanusu'nu geçmeye başladı. Hedefi Amerika'daki New York City olacaktı. Geminin battığı yerin tam yeri, Newfoundland kıyılarında bulunduğunda 1985 yılına kadar keşfedilmedi.
  • RMS Titanic
  • NE ZAMAN Titanik , 10 Nisan 1912'de ilk yolculuğuna çıktı. Yolculuğun başlangıcı, gemi 14 Nisan'da gece geç saatlerde buzdağına çarpana kadar yumuşak bir seyirdi. Yaklaşık 3 saat yavaşça battıktan sonra gemi ikiye ayrıldı ve 15 Nisan sabah 02: 20'de okyanusun dibine battı.
  • NEDEN Titanik'in batışı korkunç bir trajediydi. Gemiyi devasa buzdağından uzaklaştırmaya yönelik tüm çabalara rağmen, geminin yan tarafı yüzeyin altına çarptı. Pek çok kişi geminin çok hızlı gittiğine ve yoğun sis nedeniyle buzdağının zamanında görülemediğine inanıyor. Buzdağı geminin yan tarafını kazıdı ve yalnızca 12-13 fit karelik bir alanda altı delik açtı. Gemide 32 cankurtaran sandalı için yer olmasına rağmen, sadece 20 tane vardı; cankurtaran sandallarının çok fazla yer kaplamasını istemiyorlardı ve "batmaz gemide" önemli görülmüyorlardı. Sadece tüm yolcular için yeterli cankurtaran botu bulunmamakla kalmadı, kullanılan tekneler de dolu değildi. Titanik'te sadece 706 kişi hayatta kaldı, bu da 1.200'den fazla insanın yaşamadığı anlamına geliyor.
  • Titanik'in amaçladığı yol
Over 25 Million Storyboards Created
Storyboard That Family