ABD Bölgesel Genişleme - Orijinal 13 Koloniler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

ABD'nin Bölgesel Genişlemesi - Orijinal 13 Sömürge - Birleşik Devletler çapında toprak genişletme tarihini anlamak ve bütünsel olarak algılamak için öncelikle orijinal 13 koloninin satın alınmasını incelemek gerekir. Amerikan Devrimi'ndeki zaferden sonra elde edilen orijinal 13 koloni, sadece Amerika'nın değil, geleceğinin de temelini oluşturuyor. Burada genişleme fikirleri ve açıkça görülen kader kavramları yakında ele geçirilir. Öğrenciler, satın alma nedeni, etkileri, kolonilerin amacı ve varolduğu kültür de dahil olmak üzere sömürgeleri çevreleyen temel tematik kavramları açıklamak ve analiz etmek için frayer modeli örneğini kullanabilir.

Storyboard Text

  • NEDENLERİ
  • ETKİLERİ
  • Orijinal 13 koloninin oluşumu Amerikan Devriminden kaynaklanmaktadır. Koloniciler İngiliz politikasıyla boğulduklarında isyan ettiler, sadece kendi hayatlarını değil, kendi topraklarını da kontrol etmeyi amaçladılar. Amerika'nın Kuzey Amerika'daki nihai genişlemesinin ilk adımıydı.
  • AMAÇ
  • ORİJİNAL 13 KOLONİ
  • Amerikan Devrimi'nin bir sonucu olarak sömürgeciler, Birleşik Devletlerin orijinal 13 sömürgesi üzerinde kontrolü ele geçirdi. ABD, büyük ölçüde farklı kolonileri birleştirme ve işletmenin zor olduğu kayıtdışı bir başlangıç ​​yaşadı. Ancak, hırs ve kararlılıkla, genç ülke sonunda kendi kendini kurdu.
  • KÜLTÜR
  • 13 orijinal koloninin kontrolünü edinmek, sonraki nesiller için istikrar isteyen sömürgecilere zorunluydu. Arazi bol oldu ve çok fırsat sağladı. Dahası, bölge önemli ticaret yolları sağlayan Ohio Nehri boyunca Mississippi'ye kadar uzanıyordu.
  • Kolonilerdeki kültür çok farklıydı. Her koloninin çeşitli dinleri, ırkları ve gelenekleri vardı. Her sömürge ve bölgede de farklı ekonomik amaçlar vardı: tarım, kereste, balık tutma veya ticaret. Her koloninin, yeni Birleşik Devletlerin kurulması ve bakımında önemli bir işlevi vardı. Kültürleri, daha fazla genişleme ve başarı düşüncesi etrafında toplanacaktı.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art