Binlerce Görkemli Güneşte Semboller, Temalar ve Motifler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Bin A Görelili Güneş'teki Semboller - Bin A Görülen Güneş'teki Semboller, Temalar ve Motifler

Storyboard Text

  • KABUL
  • ÖRNEK
  • PİNOKYO
  • Başlık şair Saib Tabrizi'nin "Kabil" şiirine dayanıyor. Tablizi, 15-16. Satırlarda "Çatılarında parlayan ayları ve duvarlarının arkasında saklanmış bin muhteşem güneşi sayamıyor" yazıyor. Şiiri Kabil şehrine, Laila ve Mariam'ın bağlarını kurdukları şehir ve savaş nedeniyle harap haldeyken Laila'yı yeniden inşa etmeye iten şehir için bir aşk şarkısı. Taliban'la korku dolu bir yer ama daha sonra Afganistan için yeni bir başlangıç ​​için bir umut sembolü haline geliyor.
  • Mariam, 15. doğum gününde Jalil'in Pinocchio'yu görmek için onu almasını istediğine karar verir. Mariam, haftalık ziyaretlerinin bir baba olarak kendisinin yapabileceği tek şey olduğunu anlamaya başladığında, aralarındaki atmosferi değiştiren bu dileği. Ondan utanıyor. Daha sonra Jalil, Mariam'ın Kabil'deki evinin dışında bekler, ancak onu görmeyi reddeder. Laila daha sonra Molla Faizullah'ın oğlu Mariam'a vermek istediği şeyi alır: özür mektubu, para ve Pinocchio filminin bir kopyası olan bir kutu.
  • CHAİ ÇAYI
  • BAMİYAN BUDDHAS
  • Mariam, Rasheed'in Mariam'ın dayak yemesi sırasında müdahale ettiği zaman Laila'yı yeni bir ışıkta görmeye başlar. Mariam, Laila'nın yaptığı yol olmadan önce kimse onun için ayağa kalkmadığını söylüyor. Mütarekesi Laila'yı Mariam'dan avluda bir fincan chai almak için onunla dışarı çıkmasını istemeye götürür. Mariam ısrarla işleri olduğundan dolayı uzun süre kalamıyor, Rasheed'in Laila'ya Aziza'nın ağladığını söyleyene dek bir bardak üç fincana dönüşüyor ve iki kadın görünüşü değiştiriyor. Artık düşman değildiler.
  • Budalar bir zamanlar gelişmekte olan bir Budist merkezin parçasıydı. Bunlar dağın oyulmuştur ve arkalarında binlerce mağara vardır. Laila Babe'nin bencillik ve Babi'nin "öfkesine" rağmen "hayır kararlılığı" na rağmen sevecenliğini görüyor. Babi Amerika'ya taşınmayı ve Laila'nın hala iyi eğitim almasını sağlamayı düşünüyor, ancak Mammy'den ayrılmayacağını ve Mammy'nin asla Kabil'den ayrılmayacağını biliyor. Buddha 2001'de Taliban tarafından yok edildi.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art