Bu Kış Pazarları Kelime Seçimi

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Bu Kış Pazarları Robert Hayden Word Choice - şiir ve şiir analizleri öğretmek

Storyboard Text

  • DİKSİYON
  • SES AYGITLARI
  • Konuşmacı babası "her sabah erken kalktı / giysilerini giydi". Darmadağın, basit ifadeler, babayı basit, ülke emekçisi olarak nitelendirmeye yardımcı olur. Elleriyle çalışır ve sınırlı eğitim alabilir.
  • Şiir, "blueblack cold" ve "banked fires fire" gibi cümlecikler üzerinde saydamlık örnekleri içerir. "B" seslerinin tekrarı, soğuk algınlığını düşündürür. Kış rüzgar, titreyen dudakları ve "brrrr" ifadesini çağrıştırıyor.
  • Konuşmacı kendisi, "yükselip giyineceğini" açıklamak için daha pürüzsüz bir diksiyon kullanıyor. Sofistike fiiller "yükseliyor" ve "kıyafet", oğul ile baba arasındaki farkı gösteriyor. Oğul daha eğitimli görünüyor ve muhtemelen zorunlu emek üzerine sübvanse olmaz.
  • "Giysiler", "soğuk", "kırık", "çağrı" ve "kronik" kelimeleri ile daha fazla konuşma yapılması, bölünmeleri ve konuşmacıların sözlerini kırmasını yansıtıyor. Okunaklı "c", buz kırma veya soğuk panoların koparılması ve gıcırtı sesini taklit eder. Bu rahatsız edici sesler, hoparlörün soğuk aile yaşamını ve onunla babası arasındaki uçurumu akıl tutuyor.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art