Çukurdaki ve Sarkaçta Edebî Uyuşmazlıklar

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Çukur ve Sarkaç Edebi Çatışma Edgar Allan Poe tarafından kısa öykü

Storyboard Text

  • MAN-SELF
  • Anlatı kendi başına çatışma içindedir. Kendisinin suçlu olduğunu biliyor ve neredeyse zaman zaman cezasını kabul ediyor gibi görünüyor. Ancak bu, onun zindanini keşfetmeye ya da hem sarkaçtan hem de çukurdan kaçmaya çalışmasına engel olmuyor ve böylesi dehşete gerçek insan tepkilerine rağmen ölmeyi hak etmediğini de öne sürüyor.
  • MAN-NATURE
  • Anlatı, odanın içinde, insanın yarattığı unsurlarla, yine de onun kontrolu dışında - savaşıyor. İlk önce sarkaçtan nasıl kaçması gerektiğini bulmalı. Onları etten uzak tutmaya çalışırken, tahtada iken parmakları sıçanlar tarafından ısırılır. Sarkaçtan kurtulduktan sonra, onu ölüme dayandıran çukura doğru iten duvarlara karşı geri itmeye çalışmalıdır.
  • MAN-TOPLUM
  • Anlatı, İspanya Engizisyonu sırasında suçlu olduğu için başlamak için bu işkence odasında. Kendisinin neden suçlu bulunmadığını açıklamazken, İspanyol Engizisyonu sırasında suçlu bulunmanın ortak gerekçeleri arasında şunlar yer alıyordu: Gizli bir başka dini uygulama; Sapkınlık; Dönüştürmeyi reddetme; Ve monarşiye siyasi muhalefet.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art