Gözleri Tanrı Plak Şemasını İzliyorlardı

Gözleri Tanrı Plak Şemasını İzliyorlardı
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Gözleri Tanrı İzliyor Gözleri Diyagram aktivitiy

Storyboard Text

 • FUAR
 • FİKİR AYRILIĞI
 • YÜKSELEN EYLEM
 • Janie Crawford Eatonville'e geri döndü ve eski arkadaşları onun nerede olduğunu bilmek istiyor. Şu anda 40'lı yaşlarındadır ve üç kez evlidir. Arkadaşına Pheoby'ye hikayesini anlatıyor. Janie, büyükanne tarafından Logan Killicks adında yaşlı zengin bir adamla evlendi, ancak Janie ondan memnun değildi. Joe Starks adında bir adamla karşılaşır ve kaçar ve onu Eatonville adlı yeni bir Afrikalı Amerikan kasabasına götürür ve burada arazi alır ve fiili belediye başkanı olur.
 • DORUK NOKTASI
 • Janie'nin ilk iki evliliği boyunca mutluluk bulmayı umuyor; Ancak kendisini huzursuz ve tatminsiz buluyor. Logan Killicks'e aşık değil ve onu topraklarında çalıştırmayı planlıyor. Joe'nun karısı olarak onu sıkı bir tasma altında tutuyor. Topluluktaki diğer insanların kendisine, özellikle de güzel saçlarına bakma biçimini kıskançlıyor, böylece onu birbirine bağladığından ve diğer kasaba halkıyla etkileşime girmediğinden emin oluyor.
 • DÜŞEN EYLEM
 • Sonunda, Janie, Joe'nun Eatonville'deki kasaba halkından ayrılmasını ısrarla yürütmesinde o kadar sinirlenir ki, ona bakar ve yüzüne vurur. İlişkileri kırıldı ve Joe hasta oldu ve öldü. Janie servetini devralır ve Vergible Woods adlı genç bir adamla tanışır; ayrıca Tea Cake olarak da bilinir. Janie, çay kekine aşık kahkahalar atıyor, evleniyor ve Everglades'e taşınıyorlar.
 • ÇÖZÜM
 • Janie, başlangıçta kayalık bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, evliliklerinde Tea Cake ile birlikte mutluluk buluyor. Bununla birlikte, felaket bir Everglades tahliye zorlayan bir kasırga vurur. Başlangıçta Çay Pastası ayrılmayı reddetti ancak sonra Okeechobee Gölü'nün taşkın olduğunu gördü ve Janie başkalarına katılarak yüksek topraklarda koşturmaya başladı. Janie suyun içine girer ve sırtında bir köpek olan bir ineğin üzerine kapar. Köpek ona saldırmaya çalışır ve Çay Cake müdahale eder. Kafesli olan köpek yüzüne ısırıldı.
 • Janie ve Tea Cake kasırga sonrası temizlik için Everglades'e geri dönerler. Çay Pastası birkaç hafta sonra hastalanarak yemek yemeyi ya da içmeyi reddeder. Doktor onu kuduzla teşhis eder. Tea Cake, Bayan Turner'ın kardeşinin şehre döndüğünü ve Janie'nin onu gördüğünden şüpheyle kıskanç hale geldiğini öğrenir; Kıskançlığı hastalığın beyinine yüklenmesiyle çoğaltılır. Ona bir tabanca çekti ve Janie savunmada bir tüfekle vurdu.
 • Janie, Tea Cake cinayeti davasında yargılanıyor. Siyah topluluğun çoğu ona karşıdır, beyaz kadınlar onun tarafını tutarlar. Dr Simmons Janie adına tanıklık ediyor. Janie beraat etti ve Çay Pastası için cömert cenaze tutuyor. Harap durumda. Janie sonunda Eatonville'e döner, burada hikayesini Pheoby'ye anlatır. Pheoby, şehirde Janie hakkında kötü konuşmayı azaltacağına söz veriyor. Janie, Çay Pastası ile bulduğu sevgiden dolayı ruhunu sonunda barış içinde buluyor.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art