Gözleri Tanrı Temalarını, Sembolleri ve Motifleri İzliyordu

Gözleri Tanrı Temalarını, Sembolleri ve Motifleri İzliyordu
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Gözleri Tanrı Temalarını, Sembolleri ve Motifleri İzliyordu

Storyboard Text

 • JANİE'NİN SAÇLARI
 • ÖRNEK
 • ARMUT AĞACI VE BAHAR
 • Jody, Walter'ın Janie'nin bilgisi olmaksızın ona dokunduğunu gördükten sonra onu bir tehdit olarak görür ve başörtüsü altında bağlamasını ister. Erkekler için, Janie'nin saçları cinsel bir günaha; Kadınlar için, saçlarının erkekler üzerindeki etkisinden dolayı kıskançlık ve öfkeye neden olur; çünkü kendileri böyle güzel saçları yetiştiremezler. Bir bakıma Janie'ye, diğerlerinden daha yüksek bir güç alıyor çünkü beyaz atasının bir sonucudur.
 • Çiçek açan bir armut ağacının altında, genç Janie evliliğin bu olduğunu düşünmeye başlar - gerçek bir birlik ve ortaklık, doğal olarak birlikte akan bir şey. Kendisi, "acı çeken, yapılıp yenilen ve işe yaramayan şeylerle yaprakta büyük bir ağaç gibi" hayatını görür. Bu motif romanda devam eder ve evliliklerinde Logan ve Joe'ya olan armut ağacı anını arar. Sonunda Çay Pastası ile bulur.
 • KASABA KATIRI
 • EATONVİLLE MAĞAZASI
 • Matt Bonner'ın eski katırı Eatonville sakinlerine efsanenin bir parçası haline geldi. Katır yarım boşa, yaşlı ve acımasızca Matt tarafından tedavi edilir, bu yüzden sık sık kaçar ve kasabanın farklı bölgelerinde ortaya çıkar. Janie, Matt tarafından acımasızca tedavi edilip köleleştirilmiş katırla bir akrabalığı hissediyor. Janie, adaletsizliğinden nefesini alıyor ve Jody onu duyuyor. Katmanı 5 $ 'la Matt'ten alıyor, "dinlenmesine izin ver" diyor. Katırı, günlerinin geri kalanını ölenene kadar ünlü olarak yaşıyor.
 • KASIRGA
 • Jody Eatonville'e geldiğinde, gelişen bir topluluk bulmayı umuyor; Bunun yerine, yön bulamayan veya araç kullanmayan birkaç kişi bulur. Jody yapılması gereken çok şey olduğunu hemen anlıyor: Birincisi bir kasaba evi inşa etmek. Janie çalışmanın zor olduğunu buluyor ve mağazanın verandasında gerçekleşen konuşmalara katılmasına izin verilmiyor. Mağazanın izolasyonunu ve yükünü buluyor; Ancak, şehrin büyük bir kısmı için sosyal bir kalp olur.
 • Kasırga, Okeechobee bölgesini neredeyse mahvediyor; Janie ve Tea Cake'in Bahymalı göçmen işçiler arasında kendileri için oluşturduğu rahat yaşamları yükseltiyor. Anlamına bakılırsa, Janie'yi ve Tea Cake'i harap eder, çünkü Tea Cake Janie'yi kurtarmaya çalışırken kuduzlarla kuduz ve Janie, Tea Cake'i öldürmek zorunda kalır çünkü hastalık aklını mahveder. Janie'nin Çay Pastası ile bulduğu mutluluk ve güvenlik ölümünden koparıldı ve deneyimlerinden yeni bir anlam bulması gerekir.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art