Harrison Bergeron'daki Tema, Semboller ve Motifler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Harrison Bergeron Temalar, Semboller ve Motifler

Storyboard Text

  • HANDİKAPLAR
  • ÖRNEK
  • BALERİNLER
  • Hükümete göre, engeller "normal" eşiğinin üstünde olan kişilere verildi. Özürlülük "aynılık" fikrini sürdürecek ve bu idealle uyuşmayanlar hükümet tarafından ağır cezalandırılıyor. Engeller, insanların artık rekabet etmemesi, düşünmesi veya hissetmemesi için hükümetin kontrolünde kalmasına izin veren belirli bir güvenlik hissi sağlıyor.
  • Balerinlere, farklılıklarını gizlemek için maskeler de dahil olmak üzere çeşitli engeller atanır. George balerileri izliyor ve belki de engelli olmamaları gerektiğini ona geliyor ... çok beceriksiz ve engelliler tarafından engelleniyor, George'un zihninin içgüdüsel olarak bir şeyin doğru olmadığını anlamıyor olması. Bununla birlikte, böylesi haince bir düşünce tutunamadan önce, radyo vericisi gürültüsüyle kesilir. Onun özgür düşünce anı sorumlu kişiler tarafından bastırılır.
  • TELEVİZYON
  • Harrison'ın yeteneklerini halk için bir tehlike olarak görme fırsatı kullanan hükümetin propaganda makinesidir. Hazel, oğlunun canlı televizyonda öldürülmesini izledikten sonra neden bu kadar üzgün olduğunu hatırlayamıyor. Karanlık perdelerle karıştırılıyor ve TV'de gördüğü şeylerin üzgün olduğunu biliyor. Gördüğü şeyin, hayatının ve zihninin üzerinde TV'nin sahip olduğu kontrolü gerçek bir deneyim olarak gördüğünü kavramıyor gibi görünüyor.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art