Jekyll ve Bay Hyde Temaları, Motifler ve Semboller

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Jekyll ve Hyde Temaları, Motifler ve Semboller storyboard

Storyboard Text

  • KAPI
  • ÖRNEK
  • HYDE'İN FIOGNİZYONU
  • Kapının kendisi, Hyde'in Jekyll konutuna hâlâ girip çıkabilmesi için bir araçtır. Bu, Jekyll'a içsel kötülüğünü kucaklamak, Hyde olabilmek ve kullarını veya arkadaşlarını hiç hesaba katmadan kenti kötülük istismarlarıyla uğraşmak için son derece özgür bir özgürlük kazandırmaktadır. Jekyll Hyde'e dönüşü bırakmaya karar verdiğinde anahtarı topuğunun altındaki kapının önüne iter; Bununla birlikte, nihayetinde Hyde Kötülüğün geri dönmesini durdurmaz.
  • Hyde'in yüzü saf kötülüğü sızdırıyor; Sadece onu görme insanları, ondan nefret etmeye, korkturmaya veya kendisince tamamen püskürmeye teşvik eder. Enfield, "Görünüşünde bir sorun var; Bir şey hoşnutsuzluk duymuyor, dürüstçe iğrenç bir şey "dedi. Hyde kendisi yeteri kadar küçüktü çünkü Jekyll'in beslenmediği kişiliğinin tarafı: yıllarca baskı altına alınan kötü taraftı.
  • TUZ
  • Jekyll'ın, deneyini tamamlamak ve mükemmelleştirmek için kullandığı tuz saf olmayan gibi görünüyor. Bu hoşnutsuzluğun, deneyin çalışmasına izin veren şey olduğu ironisidir ve Jekyll'daki safsızlığı ortaya çıkarmaktadır. Jekyll Jekyll olarak kalmaya çabaladığında, bu tuzun yeni örneklerinin hepsinin saf olduğunu keşfeder ve hatayı fark eder. Şu an Jekyll, kurtarılamayacağını anlıyor.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art