Köle Ticaretinin Perspektifleri

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Köle Ticareti Perspektifleri

Storyboard Text

  • "Annemle ben bebekken ayrıldık -anından annem olduğunu anlamadan önce annemden ayrıldık Maryland bölümünde kaçtığım ortak bir gelenek, çocuklarını annelerinden çok erken yaşta parçalara ayırmak Çoğu kez on ikinci ayına gelmeden annesi ondan alınır ve bazı çiftlikte önemli bir mesafe bırakır ve çocuğun saha çalışması için yaşlı yaşlı bir kadının gözetiminde tutulur "dedi.
  • Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll
  • "Ancak usta insancıl bir köle değil.Onu etkilemek için bir denetçinin olağanüstü bir barbarlık şartı vardı.O uzun zamandır kölelik yaşayarak sertleştirilmiş zalim bir adamdı.O zamanlarda kamçılama konusunda büyük zevk alıyor gibiydi. Bir köle ... Günün şafağında kendi teyzemin en kalp çarpanı çığlıklarıyla uyandım. "
  • "Bay ve Bayan Auld'la birlikte yaşamaya başladıktan kısa bir süre sonra, bana çok nazik bir şekilde A, B, C öğretmeye başladı. Bunu öğrendikten sonra, o bana üç ya da dört harfin sözcüklerini büyütmeyi öğrenmemde yardımcı oldu. Benim gelişimin bu noktasında Bay Auld neler olduğunu öğrenmiş ve Bayan Auld'u bir an önce bana talimat vermesini yasakladı ve diğer şeylerin yanısıra kendisine yasadışı ve güvensiz olduğunu söylemişti. Köle okumak için. "
  • Douglass, Frederick. Frederick Douglass'ın Hayat Öyküsü, Amerikan Köleyi. Cambridge, MA: Belknap, 1960. Baskı.
  • "Bu küçük kitabın Amerikan köle sistemine ışık tutmaya ve hakikatin, sevginin ve adaletin gücüne sadık kalarak milyonlarca kardeş kardeşime bağlanmanın sevindirici gününü hızlandırmaya yönelik bir şeyler yapabileceğini umarım ve ciddiyetle umutluyorum, Benim alçak gönüllü çabalarımda başarı için ve kutsal nedeni kendim vaat ederek yeni söz veriyorum, kendim abone oldum. "
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art