Kral Lear'da Tema, Semboller ve Motifler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Kral Lear'da Tema, Semboller ve Motifler

Storyboard Text

  • ÖĞRENCİ VE GLOUCESTER'IN KÖRLÜĞÜ
  • ÖRNEK
  • FIRTINA
  • Hem Lear King hem de Gloucester Earl, dürüst çocuklarının sevecenlik ve sevgisini, diğer çocuklarının yalpalama ve yalanlarından dolayı özlüyorlar. Bu sonunda onların yıkımına ve ölümlerine yol açar. Gloucester, aynı zamanda Edmund'a güvenen Gloucester'in gafünü ortaya koyan Cornwall'ın elinde de fiziksel bir körlük yaşıyor. Gloucester, fiziksel görüş olmadan dolaşmaya bırakıldı, ancak ilk kez kararının hatasını gerçekten gördü.
  • Kral Lear, kızları Goneril ve Regan'ın gerçek karakterini ve Cordelia'yı tazmin etmeyi reddetmesi ile birlikte büyük bir fırtına duygusu yaşıyor aynı zamanda. Kendi iç karışıklığını, Varlık Büyük Zincirinde iktidar dengesizliğini yansıtıyor. Diğer karakterler, tanık oldukları en kötü fırtınalar arasında olduğunu ve bunun da taç krizinde olduğu için göklerin şiddetle isyan ettiği fikrini desteklediğini belirtti.
  • KILIK DEĞİŞTİREN
  • KLASİK KÜLTÜRLER
  • Hem Edgar hem Kent kılık değiştirmeden yararlanmak zorundalar. Kent için Lear'u kötü kızlarından korumak istiyor. Cordelia ile olan iletişimini korurken kendini gizler ve Kralın sadık kulu olur. Aynı şekilde, Edgar, babasının Edmund'un gazapından kaçmak için kendisini bir dilenci gibi gizlemek zorunda. Edmund'u uygun bir dövüşte yenilgiye uğrasa, onun kimliğini babasına duyurmasından dolayı üzüntü ve sevinçten ölmesine neden olan kılık değiştirmez.
  • Oyun boyunca, karakterler çeşitli Yunan ve Roma tanrılarına ve fikirlerine atıfta bulunur. Kral Lear çoğunlukla tanrılara sabır ya da öfke ile seslenir ve oyun boyunca Apollon, Jüpiter, Jove, Juno ve Cupid'den bahsedilir. Edgar, "Tom" olarak Nero'ya referans veriyor. King Lear, Edgar'ı "Yunan filozofu" olarak adlandırıyor ve Edgar ile akrabalık buluyor. Edgar, üçüncü kişiyi "Tom" olarak görüyor, çünkü Lear'ın kendisi belli bir saçmalık deliğine girmeye başlıyor.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art