Renk Morundaki Temalar, Semboller ve Motifler

Renk Morundaki Temalar, Semboller ve Motifler
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Renkli Mor Temaları, Sembolleri ve Motifleri

Storyboard Text

  • KADINLAR
  • ÖRNEK
  • MÜZİK VE ŞAN
  • Romanın kadınları, erkek kurallarında gezinmek için çok zaman harcıyor. Celie üvey babası ve Albert'ın çevresine ipucu vermeli; Sofya Harpo tarafından aşağılanmış, çünkü uyum sağlayamayacak; Shug, çocuklarını terk ederek ve şarkı kariyeri ve mutluluğunu sürdürerek tüm normlara meydan okuyor; Nettie, Olinka kabilesinde Samuel'in eşi değil, çocuk annesi olmayan bir kadın olarak bir denge bulmak zorundadır. Olinka kabilesi kadınları birbirleriyle gerçek bir topluluk kurdu ve sadece kocalarını şımarttı.
  • Shug'ın şarkı kariyeri onun tercih ettiği bir yaşam biçimini tazeliyor. Celie'nin şarkısı onları birbirine bağlar ve Celie'yi bir kereliğine değerinde hissettirir. Squeak veya Mary Agnes, şarkı söyleyerek kendi kimliğini Harpo'dan ayırır. Nettie, Afrika'daki kadın işçilerin sıkı bir günün ardından bile şarkı söylediklerini belirtiyor - belki de başka bir şey yapmak için çok yorgun oldukları için. Bu, romanda birçok insan için bir yaşam biçimi, bir topluluk, bir kimlik ve bir güç kaynağı ve akrabalık kaynağıdır.
  • MOR RENK
  • HARFLER
  • Shug, Celie'ye, insanların kendilerinin keyif duyduğu zaman Tanrı'nın hoşlandığını söyler. Hıristiyanlar tipik olarak yaşamlarını Tanrı'ya hoşnut etmek için yaptıklarına işaret ederken, Tanrı da bizi memnun etmekten hoşlanıyor. Bir alanda bir mor renkle yürürsek ve göz ardı edersek, muhtemelen Tanrı'yı ​​kızdıracağını düşünür diyor; insanların eğlenmek için buraya koyduğu güzelliğin bir gereğidir. Aynı şekilde, Shug'la olan ilişkisinin mutluluğuna kendisini kaptıran Celie, güzelliği bulur ve Tanrı'nın ruhuyla bağlantı kurar.
  • Harfler, Celie ile çevresi arasındaki ve Celie ile Nettie arasındaki yaşam çizgisidir. İlişkilerini canlı tutuyor ve mesafe ve zamana rağmen birbirlerine nasıl sadık kaldıklarını açığa vuruyor. Celie düşüncelerini kağıda yazarak, hayatını olduğu gibi hissetmek için amaç buluyor; Aynı şekilde, Nettie, Celie'yi Afrika'da, Olinka'da ve tarihi hakkında eğitmenin yanı sıra, Celie'yi kendi refahı ve çocuklarının güncelleyerek de bulur.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art