Renkli Mor Grafiği

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Renkli Mor Tablolar - Alice Walker

Storyboard Text

 • FUAR
 • Celie, babası tarafından zaten iki çocuğu olan genç bir Afrikalı Amerikalı kız. Endişeli, çünkü kız kardeşi Nettie'ye manzaralarını koyuyor gibi görünüyor. Bay (daha sonra Albert olduğu ortaya çıktı) ile evlenmek istiyor ancak Nettie'yi geride bırakmak istemiyor. Sonunda Albert'le evlenir ve Nettie onlarla yaşamak için gelir, ancak Albert'in ilerlemelerini değiştirdiğinde, onu dışarı atar.
 • DORUK NOKTASI
 • FİKİR AYRILIĞI
 • Celie hayatında ve evliliğinde perişan, Albert'in çocuklarını büyüterek dayaktan kaçmaya çalışıyor. Albert Shug Avery adında bir şarkıcıya aşık ve Celie'ye o olmadığı için çok kızıyor. Celie de Shug'a karşı bir darbeye sahiptir ve Shug hasta olduğunda ve Albert ona bakmak için eve getirirse, Celie'nin duygularını saklamakta zorlanır.
 • DÜŞEN EYLEM
 • YÜKSELEN EYLEM
 • Shug bir arkadaş ve Celie'ye olan güvenini kazandı ve Celie Albert'in kendi sesini bulmaya başladı. Shug, Albert'in Celie'yi dayamasını durdurmak için etkisini kullanıyor ancak Shug ayrıldığında Celie ve Albert ikrar ediyorlar. Harpo'nun karısı Sofia belediye başkanının eşini kundaklamaya çalışmak üzere kilitli ancak belediye başkanının evinde hizmetçisi olarak çalışmak için dışarı çıkıyorlar. Shug, yeni kocası Grady ile birlikte döndü ve Shug ve Celie sonunda birbirleriyle romantik bir ilişki kurdu.
 • ÇÖZÜM
 • Shig aracılığıyla Celie, Albert'in şimdi Afrika'daki Samuel ve Corrine'le olan misyoner kız kardeşi Nettie'den mektuplar gizlediğini keşfetti. Celie'nin çocuklarını Adam ve Olivia'yı yetiştiren iki kişi. Celie ayrıca Pa'nın aslında onun üvey babası olduğunu keşfeder. Celie, mektupları uzun yıllar saklamakla Albert'in öfkeli bir öfkesinin üstesinden gelmiştir. Nettie, kendisine ve Samuel ile çocukların yakında Amerika'ya geleceğini söylüyor. Corrine bir hastalıktan öldü ve Nettie ile Samuel şimdi evlendi.
 • Shug ve Grady, Celie'yi Memphis'e götürürler; burada Celie yetenekli bir terzi olduğunu öğrenir ve pantolon yapmaya başlar. Pa ölür ve Celie evini, arazisini ve genelevini miras alır, çünkü hepsi gerçek babasına, sonra da annesine aittir. Evi düzeltmek için geri çekildi ve Shug 19 yaşındaki bir flütçüya aşık oldu. O onunla çıkıyor. Cry ve Albert arkadaş olurlar, çünkü Albert yollarını değiştirmiş gibi görünüyor. İkisi de Shug'a bayılıyor ve Shug tarafından terk edilmiş durumda.
 • Shug ayrıldıktan kısa bir süre sonra Celie, kızkardeşini ve ailesini taşıyan teknenin bir Alman madeninin eline geçtiğini ve buna inanmayı reddettiğini söyledi. Shag sonunda geri döndü, Germaine'den ayrıldı ve Albert ve Celie bir içerik hayatı yaşadı. Sofia ve Harpo da geri döndü. Aniden bir gece arabayla gidilir ve Nettie, Samuel, Adam, Olivia ve Adam'ın Olinka karısı Tashi dışarı çıkarlar. Birkaç gün sonra aile birleşiminde Celie daha önce hiç hissettiği kadar genç hissetmiyor ve sonunda mutlu.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art