Richard III Trajedisinde Temalar, Motifler ve Semboller

Richard III Trajedisinde Temalar, Motifler ve Semboller
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Richard III Ders Planı shakespeare Temalar motifler, semboller

Storyboard Text

  • HAYVAN RESİMLERİ
  • ÖRNEK
  • RİCHARD'IN FIOGNİZYONOMİSİ
  • Richard'ın kraliyet sembolü, Lord Stanley'in rüya gördüğü ve daha sonra kendisinin ve Hastings'in Richard'tan aldığı güvenliği (ve öyle böyle) korktuğu bir domuzudur. Bir domuz da yalnızca bir soylu tarafından öldürülmüş bir hayvandır; Bu, Richmond'un elindeki Richard'ın ölümünü ima eder. Richard'a ayrıca bir örümcek, bir kurdele ve bir kirpi denir. Bu çirkin hayvanlar Richard'ın şekil bozukluklarını ve görünümünü vurgular.
  • Richard'ın şekil bozuklukları içten bir ruhun kötülüğe işaret ediyor. Onun bir kıskaç var; Kolu kurumuş (daha sonra Kraliçe Elizabeth ve Lady Shore'un büyüttüğü bu, Hastings'i öldürmek için bir neden teşkil ediyor), yüzü çirkin ve erken doğmuş durumda. Shakespeare izleyicilere göstermek için Richard'ın fiziksel kusurlarına odaklanmayı bir noktaya getiriyor; bu kusurların evet, aslında kusurları çok daha derinde çalışıyor: sadece bu çirkin bir kişi bu korkunç fiiller işleyebiliyor.
  • KEHANETLER, HAYALETLER, LANETLER VE RÜYALAR
  • IKİ PRENS CİNAYETİ
  • Richard, Edward'ı Clarence'ı hapsetmek için manipüle etmek için yanlış bir kehanette bulunur. Kraliçe Margaret'in lanetleri gerçekleşti. Clarence, Richard'ın denize doğru atıldığını hayal ediyor; Stanley, "yaban domuzunun" onu ve Hastings'i öldüreceğini düşünüyor. Richard'ın kurbanlarının hayaleti Richard'ı lanetledi ve Richmond'a umut ve ruh getirdi. Bütün bu unsurlar birlikte çalışırlar ve taht üzerindeki savaşı yönlendirmede kaderin rolünü (özgür irade yerine) vurgulamak için çalışırlar.
  • Richard'ın iki prensin öldürüleceği yönündeki isteği pek çok açıdan en büyük kötülük gibi görünüyor. Buckingham ve Richard'ın ittifakını bitiyor. Aynı zamanda, izleyiciler bundan önce Richard için herhangi bir sempati göstermiş olsaydı, sempati koparır. İki oğlan genç ve masumdur ve çocukları öldürmek birçok insanın gözünde nihai günahtır. Richard'ın iktidar arayışı için bu bitişin başlangıcıdır.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art