Scarlet Mektubundaki Skandal - Richard Nixon

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Scarlet Mektubundaki Skandal

Storyboard Text

  • Richard Nixon, 1969-1974 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin 37. Başkanı olarak seçildi. O, o sırada popülerliğini artıran açık sözlü bir anti-komünistti. 1960'da başarısız bir şekilde John F. Kennedy'ye koştu, ancak sonunda 1968'de Başkanlığı kazandı.
  • Başlangıçta, Nixon 1973'te hem Vietnam Savaşı hem de askeri askerlik nedeniyle bitmekle ünlüdür. Bu onu "savaşa muhtaç insanlar" la inanılmaz derecede popüler hale getirdi.
  • Nixon, 1962'de ilk başarılı Amerikan ayının açılması ve taslağın sona ermesi nedeniyle 1972'de bir heyelanla yeniden seçimi kazandı. Durulamıyor gibiydi.
  • "İstifa" için "R"
  • Haziran 1972'de, Washington DC'deki Demokratik Ulusal Komite Watergate Binasında bir açıklama, Nixon'un yeniden seçilme kampanyası komitesine geri döndü. DNC hakkında gizli bilgi edinmeye çalışıyorlardı. Muhabirler Bob Woodward ve Carl Bernstein, bir FBI muhbirinden bilgi aldıktan sonra basına hikaye kırdı.
  • Nixon, müdahaleyi önceden bilseydi hâlâ bilinmiyor olsa da, skandal görevindeki çalışmalarının çoğunu gölgede bıraktı. Yardımcıları görevden aldı, mağdur gibi görünen şeritleri çıkardı ve sonunda Beyaz Saray'ın skandala karışması hakkında ülkeyi yanıltmış olduğunu itiraf etti. İstifa konuşmasını televizyonda yaşayan ulusal bir kitleye teslim etti.
  • Richard Nixon ülke için çok önemli şeyler yaparken, Watergate Skandalı'nın örtbas edilmesindeki rolü nihayetinde kurmaya çalıştığı mirasa gölgesiz bıraktı. Ona "İstifa" sözcüğünü "R" yazıyorum, çünkü her zaman görevden istifa eden tek ABD başkanı olarak bilinecek.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art