Siyah Kedi'deki Tema, Semboller ve Motifler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

The Black Cat by Edgar Allan Poe Tema, Semboller ve Motifler storyboard

Storyboard Text

  • HAYALET
  • ÖRNEK
  • SİYAH BEYAZ KEDİ
  • Evin duvarı sıva içine yakılmış bir öpücükten asılı olan Pluto'nun hayali veya yanmış imgesi anlatıcıyı korkutuyor. Bunun için bir çeşit mantıksal açıklama olması gerektiğini bildiği halde, kediyi öldürdüğü andan itibaren meydana gelen olayların zincirinden korkmak için bir neden olduğunun farkındadır: her şeyi kaybettiği ateş ve şimdi Bu kedinin imgesi ve onun korkunç belgesi evinin duvarı üzerine basıldı.
  • İlk başta, siyah beyaz kedi Pluto'ya yaptıklarını telafi etme şansı gibi gözüküyor. Bununla birlikte, bu kedinin de bir göz eksik olduğunu keşfedince, anlatıcı tekrar suçluluk duygusu ile dolandırıldı. Kendini kedinin sevgisinden habersiz olarak görür ve onu bir tehdit olarak görmeye başlar. Gerçekten de, kedinin göğsündeki beyaz yama, anlatıcının hakettiği bir çatırtı benzetmeye başlıyor. Kedi polisin cesedini keşfetmesine yardım ederek nihai olarak adaya ve yargıyı anlatana getirir.
  • KİLER
  • Kiler, anlatıcının eşinin cesedini bulunması konusunda endişelenmeden hızla duvara oturmasına olanak tanır. O günlerden huzur içinde uyurken onu orada saklamak fikrinden geldiği için kendisinden çok memnundu. Siyah beyaz kedinin yokluğunun yanı sıra, anlatıcı, mahalleyi polisle birlikte dolaşırken, neredeyse onu çok sevimli buluyor ve onu asla bulamayacaklarını biliyor. Kiler, uzun yıllar kendi zihninde savaştığı yere kıyasla huzurun bir yer olarak görüyor.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art