Soykırım Tarihi - Auschwitz'teki Yaşam

Soykırım Tarihi - Auschwitz'teki Yaşam
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Soykırımı Tarihi - Auschwitz'de Yaşam - Toplama kamplarında yaşama

Storyboard Text

 • 1. SEÇİM SÜRECİ
 • 2. AUSCHWİTZ'E VARIŞ
 • 3. YAŞAM KOŞULLARI
 • Yahudilerin ve diğer etnik grupların yoğunlaşma / ölüm kamplarına yönlendirildiği seçim süreci, kimlik tespiti ile başladı. Yahudiler, çingeneler, Nazi rejimlerinin düşmanları, savaş esirleri ve diğerleri tespit edildi ve bunlardan birini Auschwitz'den olmak üzere çeşitli kamplara taşıyan trenlere zorlandı. Toplamda 1.3 milyondan fazla insan Auschwitz'e gönderildi ve bunlardan 1.1 milyon kişi öldürüldü.
 • 4. EMEK / RUTİN
 • Sınırdışı edilenler çoğunlukla Auschwitz'e trenle ulaştı. Birkaç tren her gün başlayarak 1942'de geldi. 1944'de, 440.000 Macar Yahudi ulaşımını desteklemek için doğrudan kampta parçalar açıldı. Varışta, trenleri zorladılar ve tüm mülkleri geride bıraktılar. Mahkumların derhal, mümkün olduğu veya güçlü olmadığı tespit edildi. Zayıf oldukları düşünülürse, hemen ölümlerine gönderilirlerdi.
 • 5. CEZALAR / İHLALLER
 • İlk seçim sürecinden kurtulan tutuklular, acınacak yaşama koşullarına katlanmak zorunda kaldılar. Tahta kışlaya tahsis edildi, burada birkaç yüz tutuk saklanacaktı. Doğal elementlere karşı çok az koruma vardı ve kışla genelde ısı için iki küçük ocak ve pencere içermiyordu. Sağlık önlemleri esas itibariyle mevcut değildi ve mahpuslar, günlük sıhhi işlevleri yerine getirmek için mevcut küçük kaynakları kullanmak zorunda kaldılar.
 • 6. KALKIŞ
 • Her sabah, çağrı geldi. Tutukluların hava koşullarına maruz kaldıkça, arama sayımı birkaç saat sürebilir. Her mahkum Auschwitz'te görevlendirildi ve çoğu emek kampın genişletilmesi, kaynak toplulaşması veya ölenlerin elden çıkarılması etrafında toplandı. Bununla birlikte, tutsağın emeği yoksa öldürüldü. Günün sonunda, yine bir kaç saat sürebilecek başka bir çağrı yapıldı. Zayıflamış mahkumlar günlerce uzun ve yoruldu.
 • İhlaller açısından, her şey ve her şey cezalandırılabilir sayılabilir. İhlaller arasında ekstra yiyecek veya giyecek çalarak veya Nazi yöneticilerinin beklentilerine emek verilmezlerdi. Çoğu zaman, ceza genellikle itaati garantilemek için herhangi bir ihlalin ölümü anlamına gelir ve herkesi de direnişin boşuna olduğu hatırlatır.
 • Auschwitz'e getirilen 1,3 milyon kişiden 1.1 milyonu öldürüldü. Auschwitz 1944-45'e doğru birincil bir ölüm kampı haline geldi, çünkü birçok kişi idam edilmek amacıyla oraya getirildi. Bununla birlikte, kamp 1945 yılında kurtuldu ve binlerce kurban hala zayıf ve hasta idi. Kaçış arasında çok az vardı. Sovyet güçleri yaklaşırken, birçoğu diğer kamplara ölüme maruz kalmaya zorlandı.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art